Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-03-23 odsłon: 368        
Mistrz nastroju
fot. Książnica Stargardzka
We wtorek 21 marca w Filii nr 1 Książnicy Stargardzkiej na os. Letnim miała miejsce kolejna odsłona Galerii Naszych Sąsiadów, której bohaterem są artystyczne dokonania pana Janusza Liczby.
Ten stargardzki artysta malarstwem zajmuje się od dzieciństwa, inspiracje czerpiąc m.in. z wycieczek rowerowych, podczas których - jak sam opowiada - „próbuje zapamiętać ludzi, światło i miejsca, by pokazać to później na obrazach”. Maluje to co widzi i czuje. Tworzy sceny z codziennego życia, weduty (czyli panoramy, pejzaże miejskie), obrazy religijne, obrazy o tematyce marynistycznej oraz portrety. Jego prace otrzymały pozytywne recenzje profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Tworzy nie tylko obrazy olejne, ale również akwarele, pastele i rysunki.
Podczas wernisażu można było spotkać się nie tylko z autorem prac, ale również z jego przyjaciółmi z Grupy Malarskiej „Malachit” działającej w Domu Kultury Kolejarza.
Autor prac może pochwalić się udziałem w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. Prezentował swoje dzieła na wystawie prowadzonej przez SAIE - Stowarzyszenie Artystów Integracji Europejskiej - podczas ogólnopolskiej wystawy w Domu Kultury Kolejarza. W 2014 roku zdobył wyróżnienie i srebrny medal na europejskiej wystawie SISAC.
Janusz Liczba ma na swoim koncie również wystawy indywidualne m.in. w Stargardzkim Centrum Kultury i Domach Kultury: w Suchaniu i Międzyzdrojach. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Tym bardziej cieszy, że ta Galeria Książnicy – choć o skromnej przestrzeni – stała się ponownie miejscem artystycznej prezentacji wielkiej wyobraźni, zyskując kolejne słowa uznania ze strony stargardzkich artystów.
Zwiedzający Galerię Naszych Sąsiadów, gdzie artysta prezentuje 38 prac, mogą zachwycać się bogactwem ich detali i kolorów. Zwłaszcza kobiety na prezentowanych obrazach są nie tylko piękne i tajemnicze, ale też cudownie wpisują się w trochę odrealniony i baśniowy świat przedstawionej przyrody. Natomiast zatrzymane w kadrze młode dziewczyny z parasolkami na obrazach Janusza Liczby zdają się tańczyć.

Wystawę można podziwiać do 27 kwietnia br., w godzinach otwarcia Filii.


źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułu

@BujtaSie
2017-03-24 00:23:56
ale to jest niepoprawne politycznie!~!! brak czarnych i ciapatych, nie wiadomo, czy żyd namalował obraz, a może tam jest iskierka islamu, religii pokoju??? nie doceniacie? a gdzie miejsce dla waginosceptyków? Rasizm! Nietolerancja! jesteście faszystami@! zabrakło grubej feministki od hejstopu, ona by wami pozamiatała.
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Chociwlu
 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia