Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".

Kalendarium imprez
Wiadomości

2017-05-15 odsłon: 527
Mistrzostwa Wielkopolski w karate.
W 13 maja w Suchym Lesie odbył się Super Puchar Ligi Dziecięcej Karate Shotokan, najmłodsi adepci tej dyscypliny sportowej z całego kraju walczyli o medale. Po rocznej rywalizacji do Pucharu zakwalifikowało się aż czterech zawodników Stargardzkiego Klubu Karate Shobu-kan, każdy z nich w swojej kategorii wiekowej odniósł sukces.
1. Emilia Momot – wywalczyła puchar i złoty medal w kategorii kumite i brązowy medal w kata
2. Emilia Czubala - srebrny medal w kategorii kumite oraz 4 miejsce w kata
3. Barbara Koniecka - wywalczyła puchar i złoty medal w kategorii kumite - fantom
4. Adam Kuwik – brązowy medal w kata
Dziewczęta wywalczyły również 4 m w kata drużynowym.
Również w sobotę w Suchym Lecie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shotokan, w turnieju nie zabrakło najmłodszych zawodników stargardzkiego Shobu-kan. Z zawodów przywieźli dosłownie „wór” medali. I tak nasza najmłodsza zawodniczka Julia Czubala zdobyła złoto w kategorii KIHON dla początkujących dziewcząt 6 lat i mniej oraz brąz w kategorii Kumite indywidualne dziewcząt 7 lat i mniej (fantom), i brąz w kata indywidualnym dziewcząt 7 lat.
W tej samej kategorii Hanna Sołtysik zdobyła srebro, wywalczyła również 4 m w kumite-fantom
Emilia Momot zdobyła 4 m w kata i 6 m w kihon.

źródło: Monika Marcinkiewicz