Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Hello. And Bye. ...
Najnowsze posty aktualności: Aviva na telefon załatwiasz. ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-04-26 odsłon: 544        
Młody kierowca i cena OC – jak ją obniżyć?
fot. Linkhouse
Dopiero co odebrałeś prawo jazdy i planujesz kupić samochód? Musisz mieć świadomość, że pierwsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne będzie Cię sporo kosztować. Poznaj więc sposoby, dzięki którym skutecznie obniżysz wysokość składki.
Chociaż średnia wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne wynosi 900 zł, młodzi kierowcy muszą liczyć się nawet z trzykrotnie większą kwotą. Polisa OC dla osób ubezpieczających swój pierwszy samochód i mające prawo jazdy od niedawna jest bardzo droga. Wcale jednak taka być nie musi, co potwierdza ten artykuł: https://rankomat.pl/samochod/najtansza-polisa-dla-mlodego-kierowcy-oc-za-443-zl.

Wysokie OC dla młodych kierowców – z czego to wynika?

Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują wysokość składki na podstawie ryzyka związanego z konkretną osobą ubezpieczającą pojazd. Biorąc pod uwagę statystyki policyjne, to właśnie młodzi ludzie powodują najwięcej wypadków i kolizji. Wynika to m.in. z braku doświadczenia utrudniającego szybkie reagowanie na drodze oraz przeceniania swoich umiejętności jako kierowca. Młodych kierowców cechuje też dużo bardziej brawurowa jazda, co nierzadko kończy się zdarzeniem drogowym.

Pozostaje jeszcze kwestia samego pojazdu, który także wpływa na cenę ubezpieczenia komunikacyjnego. Wyższe składki dotyczą samochodów starszych roczników – szczególne, jeśli charakteryzują się dużą pojemnością silnika. Nie bez znaczenia pozostaje marka – za ubezpieczenie BMW czy Audi trzeba zapłacić więcej. A właśnie takie pojazdy wybierają młodzi kierowcy – jest to sportowe auto starszego rocznika.

3 sposoby na tańsze OC

Jeśli chcesz płacić mniej za ubezpieczenie OC, skorzystaj z poniższych wskazówek. Dzięki temu cena obowiązkowej polisy będzie dużo niższa.

1. Wykup ubezpieczenie jako współwłaściciel
Jeżeli współwłaścicielem auta będzie doświadczony kierowca z maksymalnymi zniżkami, niższa będzie składka. Dlatego poproś rodzica lub kogoś, dzięki któremu zapłacisz mniej.

2. Kup odpowiedni samochód
Jeśli jesteś na etapie wyboru pojazdu, unikaj starszych roczników i typowo sportowych marek. Postaw na samochód młodszy, o małej pojemności silnika.

3. Wybierz najtańszego ubezpieczyciela
W przypadku OC liczy się wyłącznie cena, dlatego wykorzystaj kalkulator dostępny na https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. Dzięki temu znajdziesz ubezpieczyciela, który proponuje niską składkę – także dla młodych i niedoświadczonych kierowców.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułu

@Michał
2019-04-27 10:43:27
Młodzi korzystają z telefonu bo to prostsze i szybsze w aplikacji Kupdirect z Google Play -skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego i bez wpisywania danych w 5 sek masz porównanie składek. Polisę na maila otrzymasz zanim minie minuta różnica w składce to czasem kilkaset złotych
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
Sandałki KORNECKI młodzieżo

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia