Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy





Kalendarium imprez
Wiadomości




2017-02-14 odsłon: 397        
Młodzi sportowcy z Championami
fot. T. Surma
Ponad 300 podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Sportowego otrzymało wyróżnienia i podziękowania za zaangażowanie w reprezentowanie Stargardu na arenach krajowych i międzynarodowych. Kulminacją Balu Młodego Sportowca było wręczenie tytułów Champion 2016. Najwyższe wyróżnienia powędrowały do dwunastki najlepszych.
- Jesteście naszą wielką dumą i nadzieją na przyszłość. Podziwiam Wasze sukcesy, ale także codzienną ciężką pracę podczas treningów. Szczególnie cenię w Was to, że doskonale rozumiecie, czym jest postawa fair play. Jestem pewna, że przestrzegając tych zasad dotrzecie naprawdę daleko i dacie nam jeszcze wiele powodów do radości – mówiła do młodych sportowców zastępca prezydenta miasta Ewa Sowa.
Pod skrzydłami Młodzieżowego Ośrodka Sportowego działają sekcje lekkiej atletyki, koszykówki, piłki nożnej, pływania, siatkówki i zapasów. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. W czasie wręczenia nagród wystąpiły członkinie grup tanecznych Aplauz I i V, Gest Duo oraz duetu Poetica i Nailah Vitha
z Młodzieżowego Domu Kultury.

Tegoroczną królową Balu Młodego Sportowca została pływaczka Gabriela Gałaguz, a królem koszykarz Jakub Soboń.

Galeria zdjęć z wydarzenia jest dostępna po kliknięciu tutaj.

Championami 2016 zostali:
MATYLDA CEBULSKA – lekkoatletka, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- I miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce,
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików,
- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300 m podczas Małego Memoriały im. Janusza Kusocińskiego,
- członkini kadry województwa,
- posiada II klasę sportową.
Uczennica Gimnazjum nr 4.
Trener – Zbigniew Piecyk.

PATRYK ZAJĄC – koszykarz, rocznik 2002
Osiągnięcia:
- powołany do ścisłej Kadry Polski rocznika 2002,
- ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Młodzików z drużyną Spójni,
- IV miejsce z Kadrą Województwa Zachodniopomorskiego w Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich w Oleśnicy,
- wybrany najlepszym zawodnikiem Kadry Województwa, Zachodniopomorskiego w Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich w Oleśnicy,
- jeden z najlepiej zbierających i blokujących zawodników w Polsce,
- wybrany najlepszym obrońcą na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Olsztynie,
- wybrany do pierwszej piątki Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej
w Stargardzie.
Uczeń Gimnazjum nr 4.
Trener – Przemysław Mardosiewicz.

ZUZANNA CYBULSKA – siatkarka, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- kapitan zespołu, zdobywa średnio 18 punktów w meczu,
- VIII miejsce w Lidze Młodziczek Województwa Zachodniopomorskiego,
- półfinalistka Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Gimnazjady,
- VIII miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Głogowie,
- I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej – Police Cup.
Uczennica Gimnazjum nr 4.
Trener – Arkadiusz Rozwód.

BARTOSZ BABICKI – piłkarz nożny, rocznik 2000
Osiągnięcia:
- gra na pozycji środkowy pomocnik, ofensywny pomocnik,
- kapitan zespołu juniorów młodszych,
- z drużyną Juniorów Młodszych zajął 1 miejsce w 1 Lidze Juniorów Młodszych,
- jest też podstawowym zawodnikiem drużyny Juniorów Starszych, z którą zajmuje 3 miejsce w Lidze,
- dołączył do pierwszego zespołu Błękitnych,
- napastnik strzelający bardzo dużo ważnych bramek,
Absolwent Gimnazjum nr 2.
Trenerzy: Grzegorz Flas i Karol Purczyczyński.

PAWEŁ MISIASZEK – lekkoatleta, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików,
- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego,
- członek kadry województwa,
- posiada II klasę sportową.
Uczeń Gimnazjum nr 4.
Trener – Marek Różyczka.

BARTŁOMIEJ GÓRZYŃSKI – koszykarz, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- podstawowy zawodnik zespołu,
- zdobywa średnio 16,5 pkt. na mecz i zalicza 6,3 asysty,
- wielokrotnie nominowany do pierwszej „piątki” turnieju i zostawał najlepszym strzelcem,
- IV miejsce w Zachodniopomorskiej Lidze Kadetów,
- piąty strzelec Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów,
- członek reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego biorącej udział w Mistrzostwach Polski Województw.
Uczeń Gimnazjum nr 4.
Trener – Michał Trypuć.

ZUZANNA MARCZUK – pływaczka, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa na dystansie 50 m i 200 m stylem dowolnym,
- Finalistka Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie na 200 m stylem dowolnym,
- Finalistka Letnich Mistrzostw Polski w Lublinie – 16 miejsce na 800 m stylem dowolnym,
- w rankingu zajmuje 4 miejsce w Polsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym,
- posiada II klasę sportową w swojej kategorii wiekowej.
Uczennica Gimnazjum nr 4.
Trener – Zbigniew Markiewicz.

SZYMON SZMIT – koszykarz, rocznik 2002
Osiągnięcia:
- ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Młodzików z drużyną Spójni,
- najlepszy strzelec Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów ze średnią ponad 22 punkty na mecz,
- najlepszy zawodnik drużyny w VII Memoriale im. Zenona Świętońskiego ,
- najlepszy strzelec Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Młodzików
„Netz Cup” w Gdyni,
- najlepszy zawodnik drużyny w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadetów Młodszych „Warmia Cup”
w Olsztynie,
- najlepszy strzelec Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kadetów Młodszych
w Bydgoszczy,
- najlepszy strzelec Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kadetów o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polski
w Stargardzie.
Uczeń Gimnazjum nr 4.
Trener – Przemysław Mardosiewicz.

BARTOSZ PABICH – pływak, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- I miejsce w Mistrzostwach Województwa na dystansie 200 m stylem dowolnym,
- Finalista Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie na 200 m stylem dowolnym,
- Finalista Letnich Mistrzostw Polski w Lublinie – 16 miejsce na 200 m stylem klasycznym,
- w rankingu zajmuje 7 miejsce w Polsce na dystansie 50 m stylem motylkowym,
- posiada II klasę sportową dla kategorii wiekowej 17/18 lat.
Uczeń Gimnazjum Integracyjnego.
Trener – Zbigniew Markiewicz.

ADRIAN ANDRUSZKIEWICZ – zapaśnik, rocznik 2002
Osiągnięcia:
- IX miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS,
- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików,
- członek kadry wojewódzkiej,
- posiada III klasę sportową.
Uczeń Gimnazjum nr 2.
Trener – Mariusz Kucharczyk.

SZYMON TUSZYŃSKI – lekkoatleta, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych,
- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 1000 m,
- członek kadry województwa,
- posiada III klasę sportową.
Uczeń Gimnazjum nr 4.
Trener – Zbigniew Krzysiek.

WOJCIECH KACPRZYK – piłkarz nożny, rocznik 2001
Osiągnięcia:
- gra na pozycji środkowy pomocnik, napastnik,
- kapitan zespołu,
- występuje w zespole Błękitnych w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych,
- otrzymuje powołania do drużyny Juniorów Starszych,
- ma za sobą kilka występów w meczach Kadry Województwa,
- napastnik strzelający bardzo dużo ważnych bramek.
Uczeń Gimnazjum nr 2.
Trener – Kacper Gibas.

źródło: www.stargard.pl







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka Dobrzany
 
Sandałki KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia