Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-02 odsłon: 236        
Moja Niepodległa [ZDJĘCIA]
fot. Marcin Fedorowicz - stargard.com.pl
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie jest jednym z partnerów Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie w akcji społeczno - informacyjnej, promującej wydarzenia upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W 2018 roku akcja przybiera formę biało-czerwonego szlaku #mojaniepodległa i skupia swoją narrację wokół sześciu postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciech Korfantego i Ignacego Daszyńskiego, przedstawionych na wystawie plenerowej „Ojców Niepodległości”. W dn. wczorajszym (01.07 b.r.) odbył się z tej okazji festyn rodzinno - edukacyjnym, na którym można było bliżej poznać tytułowych „Ojców Niepodległości” prezentowanych na wystawie. Była to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy o procesie odzyskiwania niepodległości. Dla najmłodszych uczestników spotkania przygotowano wiele atrakcji, w tym kolorowanki oraz maszynę do samodzielnego przygotowania wpinek z logo #mojaniepodległa. Nie zabrakło gier edukacyjnych w rozmiarze XL, w tym cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem gry „Polak Mały” oraz prezentowanej premierowo gry time-line „Drogi do Niepodległości”. Odwiedzający strefę edukacyjną IPN, mogli wykonać własnoręcznie podobiznę ulubionego „Ojca Niepodległości” na bawełnianej torbie oraz sprawdzić swoją wiedzę historyczną w quizie. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Spotkaniu towarzyszył pokaz sprzętu: wojskowego w tym Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak”, wozów strażackich oraz radiowozów policyjnych. Narodowy Bank Polski oferował wymianę monet na okolicznościowe 5 zł, upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Festyn uatrakcyjnił szerego występów:

- „Bajki” - spektakl w wykonaniu Teatru „Emigatis” w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz
- Koncerty zespołów wokalnych: „Layla” i „Dzikie Wino”
- „Straszydełka” - spektakl w wykonaniu Teatru „Emigatis” w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz
- Koncert solowy Oliwiera Michalczuka na gitarze klasycznej pod kier. Jacka Jankowskiego

Na podstawie tekstu organizatora.
źródło: Na podstawie tekstu organizatoraKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia