Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-09-12 odsłon: 304        
Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt na samochód?
fot. Linkhouse
Zakup samochodu na kredyt wymaga dopełnienia wielu formalności w banku, który zdecyduje się klientowi udzielić takiego zobowiązania. Zanim jednak trafimy do instytucji kredytującej, powinniśmy rozważyć co najmniej kilka ofert kredytów samochodowych, aby wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza
Specyfika kredytu samochodowego

Kredyt na samochód jest jednym z celowych kredytów dostępnych w bankach, który udzielany jest na podstawie podpisywanej z klientem umowy kredytowej. W zależności od instytucji kredytującej kredyt samochodowy może być przeznaczony na zakup samochodu - nowego lub używanego, kilkuletniego, albo na nabycie innego pojazdu, takiego jak motocykl, quad, a nawet łódź. To od banku zależy, czy zezwoli na skredytowanie zakupu pojazdu kupowanego od osoby prywatnej, czy tylko od dealera lub właściciela komisu.

Kredyt samochodowy jest kredytem oprocentowanym, spłacanym w ratach - malejących lub równych w całym okresie kredytowania. Bank może pobierać prowizję za przystąpienie klienta do kredytu samochodowego.
Zabezpieczeniem spłaty kredytu tego typu jest zwykle sam samochód - jako przedmiot zastawu, ale nie tylko. Zdarza się, że kredytodawca wymaga także ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń, na przykład w postaci ubezpieczenia Autocasco z cesją wierzytelności na bank. Jeśli by doszło do sytuacji, w której klient przestałby spłacać raty kredytu, bank może dochodzić swoich wierzytelności z zastawu - sprzedając samochód.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Najlepszym sposobem na to, aby wybrać najkorzystniejszy dla kredytobiorcy kredyt samochodowy, jest skorzystanie z porównywarki kredytowej. W jednym miejscu można przeglądać oferty o zadanych parametrach. Porównywarka kredytów pokazuje, jaka będzie całkowita kwota wnioskowanego kredytu, ile prowizji pobierze bank za przystąpienie do zobowiązania, jakie będzie RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) kredytu oraz ile wyniesie miesięczna rata. Pozwoli też na porównanie kilku wybranych kredytów ze sobą, co umożliwi wybór najlepszej dla klienta oferty w danym czasie, przy założonych parametrach kredytu.

Przy wybranych kredytach użytkownik ma również opcję rozwinięcia parametrów kredytu. W przypadku wyboru jednej z ofert warto zwracać uwagę nie tylko na samo oprocentowanie, ale również na inne koszy związane z kredytem oraz konieczne zabezpieczenia spłaty. Ważne jest również to, czy kredyt można otrzymać w stosunkowo krótkim czasie, np. przez telefon i online. Sprawdzić trzeba wszystkie wymagania banku względem kredytobiorcy - minimalny i maksymalny wiek, czy akceptowalne źródła dochodu. Na tej podstawie można wybrać kredyt samochodowy, który spełni oczekiwania klienta.

źródło: LinkhouseKomentarze do artykułu

@Królew
2018-09-13 00:59:53
Witam wszystkich i odpowiadam wam od razu , na co zwracać .A na to jak was wydoją te Żydowskie Banki z kasy .
Oceń post: +1 / -1
@anonimowy
2018-09-13 14:51:16
Kto dzisiaj trzyma w banku?? :))) Niski procent, szkoda tam lokować. To oni zarabiaja na nas:))
Oceń post: +1 / -1


Pisz jako zalogowany internauta!


 
NIK sznurowany damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia