Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2017-01-13 odsłon: 529        
Nagrody dla twórców kultury
Przedstawiamy kandydatów do nagrody Prezydenta Miasta Stargard dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury za 2016 rok. Laureatów poznamy 27 stycznia podczas dorocznej Gali w Stargardzkim Centrum Kultury.
audemars piguet replica watches
anina Bożena Robak
Kategoria działalności: za całokształt pracy w kategorii działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki
„Kariera artystyczna kandydatki rozpoczęła się już od Jej najmłodszych lat. Początkowo jako uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Stargardzie w klasie fortepianu, poprzez naukę w średniej szkole muzycznej w Szczecinie i studia muzyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku, aż po czas współczesny, prowadząc klasę fortepianu w naszej szkole od 43 lat. Jest magistrem sztuki, posiada pierwszy stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauki gry na fortepianie, a obecnie jest nauczycielem dyplomowanym, czyli najwyższym stopniem w awansie zawodowym. Przez wiele lat pełniła odpowiedzialną i zaszczytną funkcję Kierownika Sekcji Fortepianu. Jest cenionym i bardzo lubianym nauczycielem w gronie kolegów z pracy, uczniów i rodziców szkoły.
Pani Janina Robak jest jedną z pierwszych absolwentek Szkoły Muzycznej w Stargardzie (absolwentka z roku 1968) i zaraz po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w Szczecinie (1973) podjęła pracę w naszej szkole. Dla wyjaśnienia należy dodać, że w tamtym czasie dyplom ukończenia szkoły muzycznej II stopnia dawał uprawnienia zawodowe i pedagogiczne umożliwiając podjęcie pracy w szkole muzycznej I stopnia. Jak zatem wynika z prostej arytmetyki, pod czujnym okiem naszej kandydatki uczyło się kilka pokoleń stargardzkich pianistów. Można pokusić się o stwierdzenie, że Jej osiągnięcia i staż pracy artystycznej dają pozycję nestora rodu, w tym przypadku nestora rodu pianistów. Większość absolwentów to dzisiejsi melomani, świadomi odbiorcy sztuki, ale również rodzice, którzy przyprowadzają swoje dzieci do szkoły muzycznej, uznając tym samym, że ten model edukacji młodego pokolenia jest pożądany i jak najbardziej właściwy. Są również i tacy, których nazwiska kojarzą się jednoznacznie, wskazując wprost na odnoszone sukcesy w swoje dziedzinie artystycznej. Z pewnością i niekłamana dumą należy wymienić Panią Julitę Kożuszek – bardzo popularną i cenioną aktorkę. Konrada Książczyka – obecnie doktoranta Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu. W czasie, kiedy był jeszcze uczniem naszej szkoły został zaproszony do udziału w V Festiwalu Muzycznym Polskiego Radia „Witold Lutosławski” i wystąpił w Sali koncertowej Polskiego Radia Studio S 1 w Warszawie. […] W tym gronie należy wymienić również Karolinę Stańczyk wykładowcę i akompaniatora Akademii Sztuki w Szczecinie.[…]
Na potwierdzenie niewątpliwych osobistych osiągnięć artystycznych i sukcesów swoich uczniów należy przywołać otrzymane nagrody i wyróżnienie. Na wniosek dyrektora Szkoły Pani Janina Robak otrzymała następujące odznaczenia i nagrody:
- Złoty Medal za długoletnią służbę (2012) – medal przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
- Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007) – odznaka przyznawana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Nagroda Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2010) – nagroda indywidualna II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce
- Nagroda Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2015) – nagroda indywidualna II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.[…]
Nagroda przyznawana jest nie częściej niż co trzy lata za wybitne osiągnięcia pedagogiczne, artystyczne czy organizacyjne[…]”
Wnioskodawca: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie

Krzysztof Sosin
Kategoria działalności: za całokształt działalności w dziedzinie działalność na rzecz rozwoju kultury i oraz upowszechniania kultury i sztuki
„Za całokształt działalności, którą prowadzi od pięciu lat stowarzyszenie, którego twórcą, organizatorem i prezesem jest od początku Pan Krzysztof Sosin.
Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny działa od 2011 roku.[…] Hasłem przewodnim naszego działania są słowa świętego Jana Pawła II: „nie chciejcie Ojczyzny, która by was nie kosztowała”. W swoim działaniu chcemy pokazać, że patriotyzm jest dzisiaj wciąż potrzebny. Może nawet bardziej potrzebny niż w poprzednich latach, mając na uwadze to, co działo się z naszą Ojczyzną za poprzednich rządów. Ważne jest uświadamianie wszystkim, szczególnie ludziom młodym, że bez umiłowania własnej Ojczyzny nie może być dobrej przyszłości dla wszystkich. Przyszłość budujemy tu i teraz. Patriotyzm nie jest ani szowinizmem, ani tym bardziej faszyzmem. W Polsce nigdy takich postaw nie było i nie będzie, bo jesteśmy otwartymi na inne nacje i chętnie z nimi współpracujemy. Żeby dobrze rządzić Polską, trzeba myśleć i czuć po polsku, a także działać z myślą o Ojczyźnie i żyjących w niej ludziach. Polski nie da się wstydzić, bo nasza przeszłość ma różne strony, dobre i złe, ale tych dobrych jest dużo, dużo więcej. Realizując nasze zadanie organizujemy różne wydarzenia, między innymi:

Prelekcje – np. „Skąd się wzięła Polska?”, „jak rozumieć dzisiaj patriotyzm i czy jest potrzebny?”
Sympozja: - „Związki Pomorza z Polską w aspekcie historycznym, religijnym i archeologicznym”,
Zorganizowaliśmy happening pod hasłem – „Tylko chłopak i dziewczyna to normalna jest rodzina”,
Zorganizowaliśmy spektakl „Naszego Teatru” z Warszawy

Organizujemy wydarzenia cykliczne, czyli organizowane co roku:
1-go marca – „Apel pamięci Żołnierzy Wyklętych”
2-go maja –„Biesiadę Narodową” pod hasłem „Każdy Polak śpiewać może”
1-go sierpnia uroczystość związana z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego
1-go września – upamiętnienie napaści Niemiec na Polskę
11-go listopada - Marsz Niepodległości.
Na wszystkie wydarzenia zapraszamy mieszkańców naszego miasta i nie tylko.”
Wnioskodawca: Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny


Celina Gładysz
Kategoria działalności: Działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki
„Pani Celina Gładysz jest założycielką i opiekunką zespołu „Grupa De Facto”. Zespół ten istnieje w Stargardzkim Centrum Kultury już od 25 lat i ma na swoim koncie trzy albumy długogrające („De Facto”, „I stać się morzem…” i „25 lat De Facto” oraz niezliczoną ilość koncertów, stanowiących przez lata charakterystyczny element kulturalny naszego miasta.
Do najważniejszych autorskich programów, które wspólnie ze swoimi podopiecznymi przygotowała Pani Celina Gładysz należą miedzy innymi:
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej”, „Wspomnień Czar”, „Listy bez adresu”, „Oratorium Bożonarodzeniowe”, „Nie budźcie mnie”, „Radość i Chwała”, „Na wszystkich dworcach świata”, „Noc z różami”, „Pogoda na Szczęście”, „Noc taka cichutka, zimna...”, „Trzymaj się swoich chmur”, „Gdzieś ponad Tęczą”, „Jest cudnie” , „Czy pamiętasz jak to było…?”, „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” , „Niepodległa, niepokorna…” , „Jesienią śpiewane”, "Piosenki, które obiegły świat", „Miłość to za mało”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „”Czas na Rocka”, „Jazz Evening” oraz tegoroczne koncerty „Pod Dębami”, „I niech patrzą liście…”, i „25 lat De Facto”, przygotowany z okazji jubileuszu pracy zawodowej oraz istnienia zespołu i koncerty okolicznościowe opisane powyżej. A wszystko to za sprawą wielkiego zaangażowania i charyzmy Pani Celiny Gładysz, która potrafi przez 25 lat swojej pracy instruktora – pedagoga skupić wokół siebie grono osób, które łączy w sobie wspólna pasja śpiewania.
Praca i talent Celiny Gładysz wprowadza Stargard do elity miast, w których kulturę pisze się przez wielkie „K”. Wzrusza, bawi, a także uczy wrażliwości. Swoim głosem, głosem, głosami wychowanków i wyreżyserowanymi przez siebie koncertami , odcisnęła się w roku 2016 po raz kolejny w pamięci tych wszystkich, którzy mieli sposobność zetknąć się z jej twórczą pracą. Składają się na to: nagrody indywidualne członków Grupy „De Facto”, którą prowadzi oraz urzekające, niebanalne, a zarazem podniosłe koncerty z udziałem jej wychowanków oraz jej samej.”
Wnioskodawca: Stargardzkie Centrum Kultury


Alina Kopera
Kategoria działalności: działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki

„Pani Alina Kopera jest nauczycielem dyplomowanym z 35 letnim stażem pracy. Jest nauczycielem muzyki i zajęć artystycznych. Za swoją dotychczasową pracę dydaktyczno-wychowawczą i zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego otrzymała wyróżniającą ocenę pracy zawodowej, dwie nagrody Prezydenta Miasta Stargardu i liczne Nagrody Dyrektora Szkoły. Pani Alina Kopera przyczynia się do wzbogacania artystycznej oferty edukacyjnej szkoły oraz kultywowania jej tradycji i tworzenia pozytywnego wizerunku na terenie miasta, powiatu i województwa.
Potrafi pobudzać inicjatywę uczniów poprzez inspirowanie ich do działań artystycznych widocznych na forum szkolnym i pozaszkolnym oraz sprawuje opiekę nad tymi inicjatywami.
Współpraca z różnymi instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami i zakładami pracy dotyczy koncertów chóru oraz zespołu wokalnego organizowanych przez między innymi Starostę Stargardzkiego w I LO i II LO w Stargardzie, dla Zespołu Szkół w Dobrzanach, w stargardzkich kościołach oraz kościołach w Chociwlu, w Dobrzanach, dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Stargardzie, Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Stargardzie, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Stargardzie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie, PODN w Stargardzie, Książnicy Stargardzkiej w ramach obchodów Dni Stargardu i inne.
Od 2 lat pani Alina Kopera zasiada w jury Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, organizowanego przez II LO w Stargardzie i jury Przeglądów Chórów Emeryckich woj. Zachodniopomorskiego organizowanych z okazji Stargardzkich Dni Seniora.”
Wnioskodawcy: Jolanta Faryńska i mieszkańcy miasta

Sławomir Wojciech Makowski
Nagroda za całokształt pracy

„Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku. Pracę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel języków polskiego i rosyjskiego w Zespole im. Tadeusza Kusocińskiego w Suchaniu. Przez blisko 8 lat spod jego skrzydeł wyszło wielu młodych i jak się później okazało – zdolnych wychowanków. W 1991 roku rozpoczął pracę w „Gazecie Stargardzkiej”, w której jako redaktor naczelny nie tylko organizował prace redakcji, ale był też odpowiedzialny za przygotowanie i organizację miejskich imprez promocyjnych. To on, wspólnie z ówczesnym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Janem Tomaszem Góreckim zapoczątkował wybory Miss Miedwia, które odbywały się cyklicznie przez 24 lata. Kreował wiele wydarzeń kulturalnych w mieście. Był inicjatorem i twórcą cieszących się dużym zainteresowaniem i wspominanych do dnia dzisiejszego stargardzkich programów kabaretowych. W końcówce lat 90-tych pełnił funkcję prezesa zarządu Telewizji Kablowej Sp. z o.o. w Stargardzie, w której wdrożył wiele ciekawych pomysłów. Jednym z nich był cykliczny „Przegląd Stargardzkiej Kultury”. W kolejnych latach był rzecznikiem prasowym Zarządu Miasta, a później Zarządu Powiatu. W dalszym ciągu poświęcał się organizacji imprez i redagowaniu materiałów informacyjno-promocyjnych. To właśnie on pisał scenariusze do gal i imprez okolicznościowych organizowanych na przestrzeni kolejnych lat w naszym mieście. Gale te, m.in. w zakresie kultury i sportu, sam prowadził w sposób barwny, często humorystyczny i jedyny w swoim rodzaju. Jako konferansjer prowadził wiele innych, lokalnych imprez (m.in. przez ponad 20 lat Wojewódzkie Igrzyska Osób Niepełnosprawnych czy Bale Charytatywne, organizowane przez stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym). Współpracował m.in. ze stargardzkim fotoreporterem Tadeuszem Surmą przy okazji organizowanych wystaw i uroczystości, a także innymi osobami ze świata stargardzkiej kultury, m.in. Danielem Januchowskim czy Piotrem Kosmalem. Dał się poznać jako świetny poeta, kronikarz. Do dziś prowadzi kronikę miasta Stargard, a jego wiersze niektóre osoby wspominają z łezką w oku. Był też autorem książek z okazji jubileuszów m.in. Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych, Zespołu Szkół nr 2 czy Stargardzkiego Centrum Kultury. […]
Od roku 2012 jest pracownikiem stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jako specjalista ds. organizacji imprez i marketingu odpowiada nie tylko za dobry wizerunek spółki i współpracę na niwie sportowo-rekreacyjnej. Czynnie angażuje się również w wiele wydarzeń, co rusz inicjując nowe przedsięwzięcia. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu w hali OSiR gościliśmy m.in. zespoły Kult, Dżem czy Czerwone Gitary, ale też Kabaret Moralnego Niepokoju, Paranienormalnych i dwukrotnie Neo-Nówkę. Wydarzeniem bez precedensu był występ w Stargardzie Chóru Aleksandrowa, podczas którego hala wypełniła się po brzegi. Pracując w OSiR, nie zaprzestał tworzenia scenariuszy do gal z okazji wręczenia Nagród Prezydenta Miasta dla Stargardzkich Artystów Twórców i Animatorów Kultury oraz gal podsumowujących Plebiscyt na Sportowca Roku w Stargardzie. Na niwie sportowej również zorganizował wiele imprez i turniejów, m.in. tenisa ziemnego. Wpisał się także w kulturę lokalnego sportu, m.in. pisząc słowa do oficjalnych hymnów koszykarzy KS Spójnia, piłkarzy KP Błękitni oraz zapaśników LKS Feniks.”
Wnioskodawca: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Stargardzie



Ludmiła Sabadini
Kategoria działalności: działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki

„Malarka, nauczycielka plastyki i edukatorka, Prezes SSMSP „BRAMA” od roku 2000 do chwili obecnej. Autorka licznych prac malarskich i graficznych. Organizatorka i uczestniczka wielu wystaw i warsztatów plastycznych w kraju i za granicą.[…] Współinicjatorka i organizatorka wielu imprez masowych o charakterze charytatywnym, promującym miasto Stargard i region, w tym lokalne środowiska twórcze i grupy społeczne oraz wspierające i promujące ich własną działalność, m.in. DKK Stargard – organizacja Międzynarodowego Festiwalu Chórów Kolejowych FISAIC oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego FISAIC, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSU – Bale Charytatywne, Imprezy Masowe w Niemczech – Lebenshilfe Pasewalk, Neubrandenburg, Międzynarodowe Igrzyska Lekkoatletyczne Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Od wielu lat ambasadorka kultury i sztuki Stargardu współpracująca m.in. z TPS Stargard, Stowarzyszeniem AMAZONEK „Stokrotka” Stargard, Państwowym Domem Dziecka Stargard. Organizatorka warsztatów sztuki w takich miastach jak : Stralsund, Elmshorn, Greifswald, Hamburg, Berlin, Neubrandenburg, Pasewalk, Rostock… Inicjatorka kontaktów kulturalnych z miastem Bernau w roku 2005, które zaowocowały w późniejszym okresie nie tylko wymiana kulturalną, ale także wspólnym projektem Bernau – Stargard pt. „Bramy, które łączą”. Od trzech lat promuje stargardzkich artystów w ramach realizacji ww. projektu organizując wystawy indywidualne i zbiorowe w Muhlentor Beranu w Niemczech oraz w Stargardzie. Jako Prezes SSMSP „BRAMA” współorganizatorka wymiany młodzieży. Od lat na stałe współpracuje z organizacjami lokalnymi promując miasto i region. Współorganizatorka wymiany kulturalnej z miejscowościami Rosow-Mescherin-Casekow, które zaowocowały licznymi wystawami stargardzkich twórców w Niemczech, udziałem w imprezach kulturalnych, m.in. w Schwedt czy Frankfurcie nad Odrą. W 2005 roku doprowadziła do pomyślnego zakończenia projektu kulturowego, dzięki któremu powstało Polsko-Niemieckie Centrum Dialogu w Rosow. Organizatorka licznych wystaw plastycznych organizowanych wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków O/ Szczecin. Organizatorka corocznej wystawy twórczości członków SSMSP „BRAMA” oraz wielu indywidualnych i zbiorowych promujących środowisko regionalne. Od dwóch lat, dzięki szeroko zakrojonej współpracy środowisk artystycznych umożliwia także prezentację twórczości artystów z Niemiec i Ukrainy. Od lat jako nauczycielka i edukatorka Plastyki przygotowuje młodych adeptów sztuki do egzaminów do szkół plastycznych na poziomie liceum i wyższym. Członek ZPAP O/Szczecin. Przez 6 lat Prezes Dachverband ARS-POMERANIA.[…] Jako jedyna malarka z Polski współtworzyła wraz z artystami w Niemic i Europy mural miejski w Greifswaldzie. […] Organizatorka 4 Międzynarodowych Plenerów Malarsko-Fotograficzno-Graficznych pt. „Zbliżenia Kultur” w Bieszczadach i w Stargardzie, w których brali udział lokalni twórcy oraz zaproszeni goście z Bieszczad i Ukrainy. Plener w ramach cyklu „Zbliżenia Kultur”, który odbył się w Stargardzie zorganizowała samodzielnie, bez żadnego wsparcia finansowego. Wzięło w nim udział 17 osób.
Biorąc pod uwagę znaczący wkład pracy, umiejętności i osiągnięcia ww. w kulturę miasta Stargardu, jego regionu oraz działalność transgraniczną służącą szerokiej grupie, nie tylko mieszkańców miasta Stargardu, mającą na celu promowanie naszej kultury, dorobku, wymianę doświadczeń i wiedzy w dziedzinie szeroko pojętych sztuk plastycznych, muzycznych i literackich, jak również znaczące zaangażowanie w pracę i działalności innych środowisk i stowarzyszeń twórczych regionu, a także współpracujących, które mają swoje siedziby także zagranicą, Ludmiła Sabadini jest doskonałą kandydatką do uzyskania tytułu i nagrody „Stargardzkiego Twórcy, Artysty i Animatora Kultury” nie tylko za rok 2016.”
Wnioskodawcy: Radni Rady Miejskiej: Elżbieta Dybowska, Krystyna Smolarek, Damian Gralak, Edyta Domińczak, Krzysztof Pakulski, Krzysztof Dybowski


Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych „OldTown”
Kategoria działalności: działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki

„Członkowie stowarzyszenia „OldTown” rozpoczynali swoją działalność od kilkudziesięcioosobowego zlotu. Przez cały okres ich działalności udało im się stworzyć wydarzenie artystyczne, które jest rozpoznawaną marką w gronie miłośników fantastyki na całym świecie. Tworząc przyjazną społeczność angażują zarówno społeczność lokalną, jak i aktywizują osoby z całego świata, zapraszając je do Polski.
Proponowana przez członków Stowarzyszenia formuła festiwalu i jego centralnej części: larpa jest wszechstronną i trudną formą kreacjo artystycznej. Teatralne i narracyjne gry fabularne nie posiadają wyłącznie aspektu rozrywkowego – są coraz powszechniej wykorzystywaną metodą wychowania i nauczani; ćwiczą kompetencje „miękkie” i stanowią narzędzie kształtowania świadomości społecznej. Twórcy „OldTown” bardzo umiejętnie korzystają z tej formuły. Umiejscowienie jej w postapokaliptycznej rzeczywistości oraz angażowanie uczestników w tworzenie scenografii i kostiumów do gry pozwala na uruchomienie wyobraźni twórczej i czynne, manualne działanie.
Problematyka dystopijna jest dla nich nie tylko barwnym i fotogenicznym, acz przede wszystkim bardzo aktualnym tematem, co podkreślają historie tworzone w linii fabularnej. Jednocześnie tworzą swoistą przystań dla indywidualnych i niszowych twórców klimatu postapokaliptycznego wspierając i goszcząc twórców teatru alternatywnego, aktorów, filmowców, muzyków, pisarzy, rzemieślników, cosplyowców, larpowców.
Dodatkowym czynnikiem niech będzie fakt, że członkowie Stowarzyszenia prowadząc swoją działalność przez cały rok, zarówno w mediach społecznościowych, jak i w realizacji festiwalu zawsze podkreślają swoje przywiązanie do Stargardu i lokalnej społeczności oraz wdzięczność za wsparcie miasta.”
Wnioskodawca: Radni Rady Miejskiej: Elżbieta Dybowska, Damian Gralak, Krzysztof Dybowski


Tomasz Lewandowski
Kategoria działalności: działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki
„Tomasz Lewandowski ukończył akademię muzyczną w Bydgoszczy, jest wszechstronnym klawiszowcem i aranżerem. Współpracował w Stargardzie i brał udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych, a obecnie jest członkiem zespołu Organek, wraz z którym odnosi ogólnopolskie sukcesy. Debiutancka płyta zespołu „Głupi”, w której gra pokryła się ostatnio złotem, a zespół koncertuje w całej Polsce. Ostatnio jeden z utworów z debiutanckiej płyty zatytułowany „Mississippi w ogniu” zajmowało 1 miejsce na liście przebojów Polskiego Radia Programu 3. Obecnie Tomasz Lewandowski wraz z zespołem pracuje nad kolejną płytą.
Ogólnopolskie sukcesy Tomasza Lewandowskiego wraz z zespołem Organek oraz jego dotychczasowe zaangażowanie w stargardzkie projekty artystyczne bez wątpienia zasługują na nominację dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury.”
Wnioskodawca: Radni Rady Miejskiej: Elżbieta Dybowska, Damian Gralak, Krzysztof Dybowski



Zgodnie z § 5 ust. 1 uchwały Nr XXXI/350/09 Rady Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim z dnia 26 maja 2009 r. w sprawie ustanowienia nagrody Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury oraz określenia szczegółowych zasad i trybu jej przyznawania zmienionej uchwałą Nr XXXIII/369/09 Rady Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim z dnia 25 sierpnia 2009 r., Prezydent Miasta może przyznawać nagrodę także z inicjatywy własnej. Dlatego też Prezydent Miasta Stargard skierował na posiedzenie Komisji, która dokonuje zaopiniowania i oceny merytorycznej wniosków i jest organem opiniodawczo-doradczym, wnioski dotyczące przyznania nagrody dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury Pani Celinie Gładysz - w związku z jubileuszem 25-lecia działalności, Orkiestrze Dętej Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie - w związku z jubileuszem 70-lecia działalności, Panu Krzysztofowi Wierzynkiewiczowi za jego osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.


Orkiestra Dęta Domu Kultury Kolejarza

„Orkiestra Dęta DKK jest związana ze Stargardem od 1946 roku. 5 września 1946 roku w Domu Kultury Kolejarza odbyło się pierwsze zebranie organizacyjne, na którym powołano pierwszy zarząd przyszłej orkiestry. Mecenat nad orkiestrą objęło wtedy kierownictwo Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Stargardzie, a opiekę merytoryczną Dom Kultury Kolejarza. Inauguracyjny koncert odbył się już we wrześniu z okazji Dnia Kolejarza. Pierwszym dyrygentem orkiestry został Zdzisław Paczkowski. Orkiestra liczyła wówczas 35 osób. Kolejnymi kapelmistrzami orkiestry byli: od 1954 r. Mieczysław Sebastianowicz, od września 1969 r. do września 2010 r. Benedykt Grzeszak, a obecnie orkiestrą kieruje Mirosław Wesołowski.
W ciągu tych 70 lat orkiestra uczestniczyła czynnie w życiu kulturalnym miasta. Stała się także ambasadorem Stargardu. Orkiestra koncertowała wielokrotnie poza Stargardem, w tym także poza granicami Polski – głównie w Niemczech. Orkiestra otrzymywała liczne nagrody, wyróżnienia i dyplomy na konkursach i przeglądach muzycznych. Wielu muzyków otrzymało Odznakę Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W latach 90-tych, w związku z likwidacją ZNTK Stargard, całkowitą opiekę nad orkiestrą przejął Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie i tak jest do dziś. Na bazie orkiestry powstała nowa muzyczna formacja – Big Band 2 Stargard, grająca m.in. utwory jazzowe.”


Celina Gładysz
„Pani Celina Gładysz od 1991 roku pracuje w Stargardzkim Centrum Kultury, gdzie prowadzi Zespół De Facto. W Stargardzie rozpoczynała swoja przygodę z piosenką pod okiem Pana Mariana Bęćkowskiego - kompozytora, muzyka i pedagoga. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Poznaniu oraz Pomaturalne Zawodowe Studium Piosenkarskiego w klasie profesor Ireny Szulc-Kruk. Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Opolskim w Instytucie Humanistycznym o kierunku pedagogika oświatowo-artystyczna i podyplomowych studiów o kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Pani Celina Gładysz wraz z młodymi ludźmi zajmuje się różnymi odmianami piosenki. Przekazuje swoim podopiecznym zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności w nowoczesnych i tradycyjnych technikach śpiewu.
Zachęca ludzi do śpiewania nie tylko w zaciszu swojego domu. Pracuje z nimi nad dykcją, emisją głosu i interpretacją piosenki, kształtuje wrażliwość muzyczną. Przygotowuje młodzież do udziału w konkursach i przeglądach artystycznych.
Jest autorem tekstów piosenek oraz autorem scenariuszy i reżyserem wielu koncertów, m.in.:
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej”, „Wspomnień Czar”, „Trzymaj się swoich chmur”, „Gdzieś ponad Tęczą”, „Niepodległa, niepokorna…”, „Piosenki, które obiegły świat", „Czas na Rocka, czyli Hitowy Wieczór Rockowy”.
Pani Celina Gładysz przyjmuje do zespołu każdego, kto chce śpiewać. Każdemu daje szanse. Nie dzieli młodzieży na zdolniejszą i mniej zdolną, wszystkich traktuje jednakowo. Ten kto przychodzi na próby i pracuje występuje na koncertach.
Najważniejsze jest to, że oprócz bycia instruktorem, jest przede wszystkim przyjacielem młodych ludzi. Nie tylko pracuje z adeptami sztuki wokalnej nad repertuarem, ale poświęca wiele czasu na zwykłe rozmowy… o marzeniach, problemach, sukcesach i porażkach… Czuwa nad tym, aby w zespole panowała serdeczna i życzliwa atmosfera, pełna wzajemnego szacunku i tolerancji. Pani Celina Gładysz uczy współpracy i kształtuje w młodych ludziach poczucie odpowiedzialności. Dlatego młodzi ludzie tak chętnie uczestniczą w zajęciach wokalnych. Niektórzy z nich, mimo, że założyli rodziny, wyjechali poza granice kraju, kiedy tylko mogą, wracają…i śpiewają. Miłość do muzyki zaszczepiona przez Panią Celinę i wrażliwość pozostaje w nich na zawsze.”

Krzysztof Wierzynkiewicz
Kategoria działalności: osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej
„Krzysztof Wierzynkiewicz – stargardzianin, znany i uznany nie tylko w Polsce, ale także w świecie, kompozytor i producent muzyki do gier komputerowych, filmów, audiobooków, czołówek TV, reklam. Autor muzyki do ponad 50 produkcji. Od 2000 roku komponuje i produkuje muzykę jako artysta niezależny.
Gry, audiobooki, filmy z Jego muzyką są popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Podkreślić należy, że pierwsza i druga część przygód "Wiedźmina" sprzedała się w nakładzie ponad 7 mln sztuk. Wiedźmin 2 został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków, którzy wskazywali na dojrzałą fabułę gry, możliwość wpływania na kształt świata przedstawionego oraz interesującą oprawę audiowizualną. Grę doceniła europejska społeczność graczy, przyznając „Wiedźminowi” sześć nagród European Games Awards, w tym nagrodę dla europejskiej gry roku.
W 2011r. podczas 4 edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - jednego z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie - odbyło się premierowe wykonanie suity z Wiedźmina 2 skomponowanej specjalnie na potrzeby festiwalu przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza. Suita została wykonana przez chór i orkiestrę Filharmonii Krakowskiej pod batutą laureata nagrody Grammy Arnolda Roth-a. Podczas koncertu obecny była Krzysztof Wierzynkiewicz i Adam Skorupa – współautor muzyki do gry Wiedźmin 2.
W 2014 roku w Krakowie odbyło się także spektakularne widowisko - Zespół MultiPlayer Ensemble w 15-osobowym składzie wykonał najpopularniejsze tematy z gier komputerowych w autorskich aranżacjach. To pierwszy zespół w Polsce wykonujący muzykę do gier komputerowych na żywo wraz z wizualizacjami. Złożony ze znakomitych, młodych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych w Polsce i za granicą, na co dzień współpracujących z takimi instytucjami jak Filharmonia Krakowska, Opera Krakowska, Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Śląska, czy Filharmonia w Poznaniu i Wrocławiu. Podczas widowiska wykonano kompozycje z gry Wiedźmin - Zabójcy Królów. Specjalnym gościem tego niezwykłego koncertu był Krzysztof Wawrzynkiewicz wraz z Adamem Skorupą, z którym współpracuje przy produkcji muzyki.
Gry komputerowe: Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon (tematy muzyczne), Bulletstrom, Shadow Warrior, Shadow Warrior 2, Abyss Light, Ancient Quest of Saqqarah, Astro Avenger 2, Runes of Avalon, Rockstar: Never Trust Rotten Tangerines, Sky Force, GabCab, Astro War, Spherule, Crazy Hamster, Puff Me Up, Pony World, Eschalon: Book I, Maggie the Gardener, Tom’s Hen House, Hands of Time, Robocop, Fantris, Wisielec.
Telewizja: AlJazeera Network – czołówki i rebranding kanałów: Arabic Channel, Documantary Channel, AlJazeera Balkans Channel, AlJazeera Egipt Channel, telewizja ta jest pierwszą globalną anglojęzyczną telewizją nadającą z Bliskiego Wschodu.
Alhiwar TV czołówki i rebranding – telewizja libańska - (rebranding),
Film / Film animowany: Animowana Historia Polski (Tomasz Bagiński)
Grunwald 1410 - 2010, Walka 600-lecia (Tomasz Bagiński)
Spot animowany: Polska prezydencja w Unii Europejskiej
Spot animowany: Maria Skłodowska Curie (Tomasz Bagiński)
Spoty reklamujące Euro 2012: Move Your Imagination: Euro 2012
Film animowany: 15-lecie TV AlJazeera
Film animowany: 18-lecie TV AlJazeera
Film: Wiedźmin 3 Dziki Gon – Początek
Wizualizacja: Żywiec 3D Mapping
Trailery i reklamy
EVE Online – kilkunaście trailerów/reklam do jednej z najpopularniejszej gry MMO na świecie
Wiedźmin 2 Mac Trailer,
Wiedźmin 2 Xbox 360 Announce Trailer,
Wiedźmin 2 2 Dark Mode Trailer,
Wiedźmin 2 Arena Trailer
Wiedźmin 3 Dziki Gon "Killing Monsters" (Tomasz Bagiński)
Wiedźmin 3 Dziki Gon Announcing Trailer
Audiobooki: Narrenturm (Andrzej Sapkowski), The Witcher (Andrzej Sapkowski)
Pan Krzysztof Wierzynkiewicz jest także autorem i współautorem reklam oraz zwiastunów filmowych, zwiastunów gier komputerowych. Jego produkcje i współprodukcje znane są w Polsce i poza jej granicami.

Krzysztof Wierzynkiewicz w latach 90 działał na tzw. Demoscenie pod pseudonimem Wierza. W 1998 roku otrzymał tytuł Najlepszego Muzyka Scenowego w Polsce.”

źródło: www.stargard.pl







Komentarze do artykułu

@anonimowy
2017-01-14 20:18:21
Czy ktoś, kto wykonuje pracę swoją i pobiera za to wynagrodzenie może być nominowany?
Oceń post: +2 / -0
@ChatNoir
2017-01-15 11:43:33
W tym mieście to norma. Oprócz tego że wykonują swoją pracę za budżetowe pieniądze,to większość z nominowanych jest zależna od jednego człowieka, a ci "niezależni" dostają dotacje z urzędu na swoje imprezy. Jednym słowem "sami swoi".
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia