Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-09-03 odsłon: 198        
Najlepszy dźwięk z USA w SCK
fot. www.stargard.pl
Trwa modernizacja nagłośnienia i oświetlenia w dużej sali Stargardzkiego Centrum Kultury. – To będzie kolosalna różnica. System, który montujemy zapewni nam najlepszy dźwięk w województwie. Jestem przekonany, że uczestnicy wydarzeń w SCK docenią zmiany, jakie dla nich szykujemy – mówi Andrzej Kaszubski, dyrektor placówki. Tego typu nagłośnienie ma zaledwie kilka scen w Polsce.
W SCK trwa instalacja profesjonalnego systemu nagłośnienia z najwyższej półki. Dzięki niemu dźwięk będzie się rozchodził równomiernie. Różnice w odbiorze mają być już niedostrzegalne – niezależnie od miejsca, które zajmiemy. Akustycy zapowiadają, że idealną słyszalność będziemy mieć zarówno siedząc w pierwszym rzędzie, jak i pod balkonem lub na nim. – To naprawdę duży projekt i totalna zmiana jakości. Przygotowania projektowe do tej inwestycji trwały ponad 1,5 roku. Przeprowadzono wiele badań, analiz i pomiarów. Koncepcja powstała w USA. Zgodnie z projektem miejsce każdego elementu jest określone co do milimetra – mówi dyrektor Andrzej Kaszubski.
Z systemów nagłośnieniowych firmy Meyer Sound korzysta m.in. Metallica. Różnicę w jakości widzowie będą mogli usłyszeć już we wrześniu. Pełną – widowiskową – prezentację SCK planuje nieco później. O terminie będziemy informować.

Poza modernizacją starego systemu nagłośnienia na dużej scenie budowany jest też nowy most z kilkunastoma nowoczesnymi, cyfrowymi punktami oświetleniowymi. Zdecydowanie lepszy będzie więc także odbiór wizualny spektakli, koncertów i innych wydarzeń w głównej sali SCK.

Wszystkie prace mają zakończyć się we wrześniu. Inwestycje pochłoną ponad 2 000 000 zł.
Niezależnie od trwających modernizacji w dużej sali już od tego piątku będzie można oglądać filmy.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TREKKING DAMSKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia