Rejestracja
Logowanie
Poczta
Forum
Firmy
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".




Kalendarium imprez
Wiadomości




2016-06-22 odsłon: 528        
Nauka i praca w Bridgestone Stargard
fot. Bridgestone
W Bridgestone Stargard zakończyła się kolejna seria praktyk zawodowych organizowanych w ramach umowy patronackiej zawartej z Zespołem Szkół nr 1 w Stargardzie.
W maju 16 uczniów z klas o profilach technik mechatronik, technik elektryk, technik mechanik
i technik informatyk z Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I odbyło staże pod okiem zespołu specjalistów z fabryki Bridgestone w Stargardzie. Była to dla nich wspaniała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy oraz doświadczenia podczas wykonywania prac pod okiem inżynierów na stanowisku technika utrzymania ruchu.

W 2015 roku firma Bridgestone Stargard objęła patronatem Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie. Współpraca ma na celu podnoszenie jakości kształcenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności uczniów dla zwiększenia ich szans na rynku pracy poprzez regularny nabór młodych techników do odbycia staży zawodowych na terenie zakładu.

- Z Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I współpracujemy już od siedmiu lat, a w marcu zeszłego roku podpisaliśmy umowę patronacką. Wierzymy, że dzięki tej współpracy firma Bridgestone Stargard pomoże młodym ludziom w zdobyciu wymarzonej pracy, o którą na lokalnym rynku nie jest teraz łatwo. Jako jedna z największych w regionie fabryk zatrudniamy bardzo wielu specjalistów, dlatego zależy nam na praktycznym przygotowaniu do pracy młodych, zdolnych techników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi naszej kadry – powiedziała Aleksandra Jarecka-Piotrowska z Bridgestone Stargard.

W ramach praktyk uczniowie mieli okazję zapoznać się z działaniem maszyn w hali produkcyjnej firmy. Pod okiem starszych stażem kolegów frezowali części do urządzeń, pomagali w bieżącym usuwaniu usterek pojawiających się procesie produkcji i tworzyli własne projekty elementów maszyn. Przyglądali się również przebiegowi wytwarzania opon od momentu ich powstania
po fazę końcową, w której sprawdzano jakość wyrobu w tzw. testroomie.

- Dzięki stażowi w Bridgestone Stargard mogłem dowiedzieć się jak w praktyce wygląda praca w dużym i nowoczesnym zakładzie. Ostatni miesiąc pokazał mi, że wiedza teoretyczna nabyta podczas zajęć szkolnych poparta praktyką pozwala na pełne zrozumienie rozmaitych procesów produkcyjnych i sposobu działania specjalistycznych maszyn – podsumował Seweryn De Boer, jeden z uczniów technikum. - To bardzo ważne, aby już na początku kariery zdobywać praktyczne umiejętności, których wymaga wielu pracodawców nawet od tak młodych ludzi jak ja – dodał Mateusz Zaborski z klasy o profilu technik elektryk.

Siedmiu z 16 uczestników majowych praktyk w Bridgestone Stargard podpisało już umowy
na pracę w okresie wakacji. Oprócz pomocników w dziale produkcji, fabryka dodatkowo przyjęła dwóch młodych informatyków.


źródło: Bridgestone







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


 

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia