Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: 555 ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-11-25 odsłon: 1117        
Niezbędnik narciarza - o czym pamiętać przed wyjazdem?


Sezon zimowy tuż, tuż, a więc wielu z nas przygotowuje się do wyjazdu na narty. Jest jednak kilka ważnych aspektów, o których musisz pamiętać przed udaniem się na stok. Z tego tekstu dowiesz się, jak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza niezależnie od wieku oraz umiejętności.

Zanim przejdziemy do konkretówNikt nie jest w stanie powiedzieć, czy w tym roku uda się pojechać na zagraniczne ferie ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Lepiej więc będziesz, jeśli zawczasu zorientujesz się, co w kontekście narciarstwa ma do zaoferowania Polska. Poznaj 5 najlepszych krajowych ośrodków, które warto odwiedzić: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ranking-5-najlepszych-osrodkow-narciarskich-w-polsce-w-tym-sezonie/O czym pamiętać przed wyjazdem na narty?Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy, o których musisz pamiętać, przygotowując się do zimowego wyjazdu.

  1. Sprzęt narciarski

Bez tego nie masz czego szukać na stoku. Bardzo ważne jest, żebyś dobrał narty do swojego wzrostu, wagi oraz stopnia zaawansowania. Tylko takie podejście zagwarantuje Ci wygodną i bezpieczną jazdę. Pamiętaj, że źle dobrane narty mogą być przyczyną niebezpiecznej kontuzji. Przy zakupie akcesoriów takich jak kask, zadbaj koniecznie, by posiadały niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

  1. Apteczka

Nigdy nie wiesz, co może przytrafić Ci się na stoku. Wypadki chodzą po ludziach, a warto wiedzieć, jak sobie pomóc jeszcze przed ingerencją lekarza. Zadbaj więc o odpowiednio wyposażoną apteczkę. Powinny znaleźć się w niej: leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i środki na zatwardzenie. Dobrze będzie też, jeśli zapakujesz bandaże elastyczne oraz leki, które przyjmujesz na co dzień. Sprawdź, efekty obostrzeń powiecie stargardzkim.

  1. Krem z filtrem UV

Skóra na stoku jest poddawana naprawdę ekstremalnym próbom. Słońce, wiatr oraz mróz to połączenie, które z pewnością może nadwyrężyć stan skóry nawet najtwardszego zawodnika. Z tego powodu kup dobry krem z filtrem UV. Najlepiej będzie, jak skonsultujesz swój wybór z farmaceutą. Dzięki temu dopasujesz krem do Twoich indywidualnych potrzeb.

  1. Strój

W związku z różnymi warunkami, panującymi na stoku powinieneś odpowiednio dopasować strój do temperatury oraz aktywności, jaką planujesz. Absolutną podstawą jest bielizna termoaktywna, która pozwoli na swobodne wchłanianie potu i zapobiegnie uczuciu przemarznięcia. Przy wyborze stroju zwróć uwagę, by nie ograniczał twoich ruchów. W końcu jazda na nartach wymaga zwinności.

  1. Ubezpieczenie

Przed wyjazdem zadbaj nie tylko o wyposażenie, ale również o ochronę w razie wypadku. Najlepszym sposobem jest wykupienie polisy narciarskiej, która zagwarantuje Ci dostęp do leczenia poza granicami kraju oraz da możliwość uniknięcia finansowych konsekwencji wielu nieoczekiwanych zdarzeń. Do wyboru polisy warto użyć specjalnych kalkulatorów (np. https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/), które na podstawie kilku informacji szybko znajdą dla Ciebie ofertę skrojoną specjalnie pod Twoją miarę.
Artykuł sponsorowany


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia