Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-12 odsłon: 78        
Nośmy odblaski i bądźmy widoczni
fot. KPP w Stargardzie
8 b.m od wczesnych godzin porannych stargardzcy policjanci wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta w rejonie przejść dla pieszych na ul. Wyszyńskiego w Stargardzie przeprowadzili działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, zachęcając wszystkich do noszenia elementów odblaskowych.


Codziennie poruszamy się po ulicach naszego miasta czy powiatu pieszo, rowerem lub samochodem. Spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” - piesi i rowerzyści.

Okres jesienny to zmienna aura oraz szybko zapadający zmierzch. Widoczność wtedy jest ograniczona. Po zmierzchu osoby, które posiadają elementy odblaskowe, kierowca może zobaczyć już z odległości 150 metrów. Gdy pieszy lub rowerzysta nie ma odblasków, odległość ta zmniejsza się nawet 3-4 krotnie. To często nie daje szansy kierowcy na prawidłową reakcję i może skończyć się tragicznie.

Należy podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa o Ruchu Drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Wspólnie apelujemy do rodziców, opiekunów wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nośmy odblaski, bądźmy widoczni. To nasze i naszych najbliższych zdrowie i życie.


asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz

źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - NIK

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia