Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-08-17 odsłon: 428        
Nowe rondo w mieście
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
Zadowoleni są kierowcy, zadowoleni są też mieszkańcy – wszystko za sprawą udanej modernizacji ulicy Węgierskiej i jej skrzyżowania z ulicą Ceglaną. Nowe rondo jest już w pełni przejezdne.
To była skomplikowana inwestycja. Zmodernizowanie odcinka ulicy Węgierskiej pomiędzy Jugosłowiańską a Ceglaną, wymagało zaangażowania się Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Spółka zakopała magistralę cieplną, której rury o dużej średnicy dotąd ciągnęły się nad ziemią. Było to niebezpieczne dla ruchu, przede wszystkim pieszych, ale też szpeciło otoczenie.

Teraz rur nie ma. Oczom mieszkańców ukazała się perspektywa z widokiem boisk piłkarskich. Powstał ciąg pieszo-rowerowy. Polepszył się też komfort poruszania się samochodami. W pełni przejezdne jest też nowe rondo u zbiegu Węgierskiej z ulicą Ceglaną. Prace w tym zakresie już się zakończyły, a odbiór nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Ta część inwestycji kosztowała około 2 400 000 złotych. W kosztach partycypowały Miasto i PEC.

Aktualnie rozpoczął się etap prac, polegający na skomunikowaniu z miastem terenów przemysłowych. Od nowego ronda na Ceglanej pociągnięta zostanie nitka jezdni w kierunku zakładów pracy funkcjonujących na obszarze po byłym ZNTK. Nowa droga nie tylko ułatwi przedsiębiorcom transport surowców i produktów, ale również usprawni i udrożni komunikację samochodową w całym rejonie, szczególnie na ulicy Pierwszej Brygady. Inwestycja zakończy się w połowie października. Jej koszt to 1 141 000 złotych.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-08-22 14:47:27
Co z tego , że ładne i praktyczne jak czas wykonania był o 2/3 za długi w porównaniu do efektywnie wykonywanych prac. Po co tak długie terminy jak tam przez całe tygodnie nic się nie działo ? To samo można powiedzieć o A. Żołnierza czy rondo na Szczecińska - Towarowa - 11 listopada - Bema. Też dziesiątki dni bez jakichkolwiek prac .
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Pęzinie
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia