Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2019-03-11 odsłon: 72        
O UE wiedzą wszystko
fot. www.stargard.pl
Za nami finał II edycji Konkursu Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej. Zwyciężyła Aleksandra Tyczkowska. Drugie miejsce zajął Oskar Druszcz, a na trzecim stopniu podium stanęła Natalia Kaczmarek.
- Samo dotarcie do finału tego konkursu to już sukces. Budujące jest to, że młodzi ludzie interesują się tym, czym naprawdę jest Unia Europejska. Zgłębiają zasady jej działalności, dowiadują się, co nam daje i wiedzą, kim jest prawdziwy Europejczyk – mówi Ewa Sowa, zastępca Prezydenta Miasta.
W zmaganiach uczestniczą uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum. Najpierw przechodzą eliminacje szkolne. Następnie najlepsi biorą udział w półfinale. Do ścisłego finału awansuje 6 osób, spośród których wyłonieni zostają zwycięzcy. Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard. – Dziękuję zespołowi za wasze zaangażowanie. Cieszę się, że aktywizujecie w ten sposób swoich kolegów – mówi Ewa Sowa.

Celem konkursu jest promocja działań UE, a także poznanie historii i zasad funkcjonowania Unii. Organizatorzy zwracają też uwagę na aktywizację stargardzkiej młodzieży i kształcenie postawy proeuropejskiej. Zadania konkursowe są przygotowywane pod czujnym okiem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Szczecin

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Budynek w Dobrej
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia