Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-12-02 odsłon: 516        
Oczarował ich Stargard i… polska kuchnia
fot. Foto: SP nr 3
Szkoła Podstawowa nr 3 gościła uczniów i nauczycieli z sześciu państw europejskich. Było to możliwe dzięki programowi „Erasmus”. Goście byli zachwyceni naszym miastem.
Do Stargardu przyjechali goście ze szkół z: Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Rumunii i Estonii. Szkoły te, podobnie jak nasza „Trójka”, biorą udział w projekcie „Healthy Living and Equal Opportunities Through Sport” („Zdrowe życie i równe szanse dzięki sportowi”), który jest realizowany w ramach programu Erasmus + akcja K2.
- Oprócz spotkań roboczych, czyli analizy realizacji projektu oraz omówienia planów na nadchodzący rok, nasi goście zwiedzili szkołę, spacerowali ulicami Stargardu oraz odwiedzili najciekawsze miejsca Szczecina, w tym Katedrę, Filharmonię i Zamek Książąt Pomorskich.

Olbrzymie wrażenie na gościach zrobił Stargard nocą. Iluminacje świetlne podkreślające piękno naszych gotyckich zabytków przykuwały uwagę, zachęcały do rozmowy o historii i dniu dzisiejszym grodu nad Iną – relacjonuje nauczyciel Damian Gralak.

Nie tylko iluminacje i zabytki przypadły do gustu odwiedzającym nas uczniom i nauczycielom z Europy. Goście wyjechali od nas zachwycenie gościnnością, a także polską kuchnią… - Codziennie się chwaliliśmy naszymi specjałami. Były pierogi, żurek, zupa z raków, placek po zbójnicku. Różnorodność smaków i kolorów - dodaje Damian Gralak.

Kolejne spotkanie już wiosną, w Katalonii. Tym razem na spotkanie, ze swoimi rówieśnikami wyruszą uczniowie SP nr 3.źródło: stargard.plKomentarze do artykułu

admin
2017-12-03 06:05:18
Ciekawe co im zaserwowano? Flaczki?
Oceń post: +2 / -0
@anonimowy
2017-12-03 06:08:18
Nie.
Byli w McDonald`s. ;-)
Oceń post: +1 / -1
!
!
Mały Kaziu
2017-12-03 06:09:00
Aaa. No to już wiem dlaczego im smakowało. :-)
Oceń post: +2 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Insko dzialka budowlana
 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia