Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Hello. And Bye. ...
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-01-19 odsłon: 71        
Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych
Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych – Uważajmy wzajemnie na siebie !!! Zimowa aura z pewnością nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą zarówno kierowców, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Wielu zdarzeń można było by uniknąć. Pamiętajmy, że wszystko zależy od naszego zachowania, zarówno kierowców, a także pieszych.


Przed nami bez wątpienia trudny okres dla użytkowników dróg. To także ciężki okres dla pieszych. Opady śniegu, czy deszczu to czas w którym wzrasta ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem mają bardzo małe szanse na nieodniesienie żadnych obrażeń.
Ważne jest, aby piesi i rowerzyści mieli świadomość, jak wielki wpływ na własne bezpieczeństwo mają oni sami. Stosując się do obowiązujących przepisów, zakładając elementy odblaskowe i zachowując rozwagę na drodze, mogą wyeliminować wiele zagrożeń, jakie czyhają na nich.
Stosowanie elementów odblaskowych nie wyczerpuje jednak zachowań, dzięki którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogą zadbać o własne bezpieczeństwo. To elementy odblaskowe wraz z odpowiedzialnym zachowaniem mają istotny wpływ na zdarzenia drogowe z ich udziałem. Przypominamy pieszym, że przez jezdnię należy przechodzić wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej, a jeżeli jej nie ma, to uważnie rozejrzeć się, czy możemy bezpiecznie wejść na przejście dla pieszych. Rozwaga może uratować nam życie, a pośpiech doprowadzić do tragedii.
Kierujący pojazdami natomiast często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych, dlatego przypominamy wszystkim zmotoryzowanym o obowiązku rozważnej i ostrożnej jazdy, dostosowaniu prędkości w taki sposób, abyśmy mogli w każdej chwili zareagować na sytuację, która może się wydarzyć i bezpiecznie zatrzymać pojazd..
Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nieodpowiedzialne zachowanie zarówno pieszych jak i kierujących, pośpiech, czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji mogą zadecydować o czyimś zdrowiu lub życiu.


źródło: KPP w StargardzieKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia