Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: konkurs był ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-12-04 odsłon: 215        
Otwarty konkurs rozstrzygnięty- Zarząd Powiatu wybrał organizację, która świadczeniem nieodpłatnej pomocy prawnej zajmie się po Nowym Roku.
Zapewnienie szeroko dostępnego poradnictwa prawnego należy do obowiązków powiatu, zgodnie z przepisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji, w formie zadania zleconego z zakresu administracji rządowej. Po ogłoszeniu otwartego konkursu, ogółem wpłynęło pięć ofert, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, świadczące usługi w zakresie poradnictwa prawnego i edukacji obywatelskiej,

Spośród złożonych ofert, Zarząd Powiatu wybrał propozycję świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej, przedstawioną przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe Brusy. Prawnicy zgłoszeni przez organizację, świadczyć będą swoje usługi w punktach poradnictwa, zlokalizowanych na terenie powiatu przez cały 2021 r. Powiat we współpracy z gminami zapewnił pomieszczenia, w których prawnicy i radcowie prawni gwarantują mieszkańcom darmowe wsparcie, m.in. w sprawach administracyjnych, karnych, cywilnych lub rodzinnych.
Pandemia z jaką zmagamy się od niemal dziewięciu miesięcy, wymusiła także inny tryb nieodpłatnego poradnictwa prawnego, który w mijającym roku świadczony był w zdalnej formie. Zainteresowani mogli także konsultować się telefonicznie z prawnikiem, radcą prawnym. Zależnie od obowiązujących obostrzeń możliwe były też bezpośrednie konsultacje, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Prawnicy Zaborskiego Towarzystwa Naukowego, którym powierzono nieodpłatną pomoc prawną w 2021 r. są również gotowi na świadczenie swoich usług w elastycznej formie- bezpośrednio, telefonicznie lub zdalnie, zależnie od aktualnych warunków stanu epidemii. Pomoc ta ma charakter konsultacyjny. Można więc dowiedzieć się o stanie prawnym swojej sprawy oraz metodach jej rozwiązania. Jest również możliwość sporządzenia różnego rodzaju pism przy wsparciu prawnika, jak choćby wniosku o zwolnienie z kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Punkty pomocy prawnej zapewniają również konsultacje, odnośnie projektu pisma wszczynającego postępowanie sądowe lub sądowo- administracyjne. Należy pamiętać jednak, że bezpłatna pomoc prawna nie obejmuje kwestii bezpośredniego sporządzania pism procesowych.
Ta forma wsparcia udzielana jest na podstawie oświadczenia, w którym dana osoba potwierdzi, że samodzielnie pokrycie kosztów odpłatnych porad prawnych przekracza jej możliwości finansowe.
Zaborskie Towarzystwo Naukowe na świadczenie całorocznych usług nieodpłatnego poradnictwa otrzyma ok. 190 tys. zł dotacji, przekazanej przez Zarząd Powiatu na podstawie przepisów ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.

źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułu

@Matka
2020-12-06 12:47:14
Gdzie znajdowac bedzie się punkt pomocy prawnej w Stargardzie
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
Sandałki KORNECKI młodzieżo

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia