Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-03-12 odsłon: 243        
Piękna różnorodność w miniaturze
fot. Marcin Rumiński
„Współczesny ekslibris europejski” to tytuł, który mówi wszystko o wystawie, którą można oglądać do końca czerwca w Książnicy Stargardzkiej. Prezentacje najciekawszych miniaturowych form artystycznych przygotował Ryszard Baloń.
W Dziale Pedagogicznym Książnicy (I piętro) przedstawiono prace 34 artystów z 13 krajów. „Są to prace wykonane w różnych technikach graficznych, od linorytów, także wielobarwnych i drzeworytów do technik wklęsłych, jak akwaforta, akwatinta czy mezzotinta. W każdej z tych miniatur mieści się utajona wiedza o adresacie, znana tylko autorowi dzieła. Możemy się domyślać, co przekazuje innym. Symbole, czy znaki tam zawarte stanowią swego rodzaju zagadkę, rebus a niekiedy prowokację, którą prawdziwa sztuka żywi się od zarania dziejów” czytamy w programie wystawy opracowanym przez Ryszarda Balonia, stargardzkiego artystę, uznanego i wielokrotnie nagradzanego na całym świecie.
Wystawa w Książnicy Stargardzkiej stanowi prezentację obowiązujących w Europie tendencji, twórczych zainteresowań malarzy-miniaturzystów, jest to ekspozycja tego wszystkiego, co, parafrazując Woody Allena: „kręci ludzi i co ich podnieca”. Bo zupełnie inaczej swój charakter oddają Włosi, a inaczej mieszkańcy Krajów Nadbałtyckich, a jeszcze inaczej Niemcy i artyści z Beneluksu. Warto przyjść, obejrzeć i porównać te niezwykle piękne, miniaturowe detale. Serdecznie zapraszamy!


źródło: Marcin RumińskiKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-03-14 07:32:13
Trzeba przyznać, że Szkoła Stargardzka nabiera znaczenia w świecie ekslibrisu. Jestem dumny, że znam Pana Ryszarda.
Oceń post: +0 / -1


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Pęzinie
 
KACPER sandał damski

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia