Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-09-29 odsłon: 255        
Pierwszy objazd w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
fot. Starostwo Powiatowe
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny , w którym uczestniczą wszystkie kraje członkowskie Rady Europy. Polska włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem tej inicjatywy jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej, promowanie zabytków.
Powiat Stargardzki aktywnie uczestniczy w tych wydarzeniach już od wielu lat. Rokrocznie organizowane są objazdy zabytkoznawcze, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

W minioną sobotę odbył się pierwszy z planowanych w tym roku objazdów. Uczestnicy podążali "Szlakiem blendy stargardzkiej" wraz z przewodniczką - Kazimierą Kalitą-Skwierzyńską, zwiedzając Kolegiatę NMP, kościół Św. Jana oraz kościół Św. Krzyża w Stargardzie, kościół MB Królowej Polski w Kunowie, kościół NMP Królowej Kościoła w Warnicach, kościół Narodzenia NMP w Barnimie oraz kościół MB Różańcowej w Witkowie Drugim.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie.

źródło: Starostwo PowiatoweKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działki nad Miedwiem
 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia