Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-02 odsłon: 134        
Planujesz wziąć pożyczkę? Oto na co warto zwrócić uwagę!
Przeniesienie usług finansowych do internetu w ogromnym stopniu wpłynęło na rynek pożyczkowy. Dziś z takiego wsparcia można skorzystać bez wychodzenia z domu. Mimo wielu zalet, przed wzięciem pożyczki, warto pamiętać o kilku bardzo istotnych aspektach.
Sektor usług pożyczkowych rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Taka forma finansowego zobowiązania stała się popularną alternatywą dla bankowych kredytów. W ogromnym stopniu wpłynęło na to przeniesienie ciężaru świadczenia usług do internetu. Zamiast spaceru do stacjonarnej placówki odwiedzamy jej wirtualny odpowiednik, czyli witrynę przedsiębiorstwa. Tym samym oszczędzamy czas, który dla wielu z nas jest równie cennym kapitałem jak pieniądze. Taki sposób sprawia, że możesz pozyskać oba rodzaje środków – zarówno finansowe (biorąc pożyczkę), jak i czas (nie tracąc go na podróż do oddziału i zbędne formalności).
To ogromna zaleta pożyczek, doceniana zwłaszcza przez ludzi młodych, dla których internet jest naturalnym środowiskiem. Firmy, które nie świadczą w ten sposób swoich usług tracą w ich oczach na atrakcyjności. Niezależnie więc czy sprzedajesz samochody, telefony czy pożyczki, jeśli nie ma cię internecie, to dla tej grupy po prostu nie istniejesz.

Nieco ponad 1/3 osób odwiedzająca nasz serwis, to osoby w przedziale 25-34 lat, czyli młodzi, świeżo po studiach albo z kilkuletnim doświadczeniem na rynku pracy. To grupa bardzo dynamicznych osób, w dalszym ciągu nastawiona na własny rozwój – mówią eksperci z mikrorata.pl.
Cele, na które potrzebują środków są różne. Niektórzy finansują w ten sposób kursy i szkolenia, inni podróże, a jeszcze kolejna grupa potrzebuje ich na pokrycie jakichś nieprzewidzianych wydatków. Niezależnie jednak od przeznaczenia pieniędzy, każda osoba zainteresowana pożyczką powinna pamiętać o zachowaniu pewnych zasad, które pozwolą na wybranie najlepszej – dla tej konkretnej osoby - oferty.

Pierwszym aspektem jest zapoznanie się z warunkami pożyczki, które należy spełnić, by ją otrzymać. Wszystko dlatego, że mogą się one nieraz znacznie różnić w zależności od podmiotu, który jej udziela. Wiele instytucji określa przedział wiekowy potencjalnego wnioskodawcy. Dodatkowo, przedsiębiorstwa pożyczkowe możemy podzielić na te, które weryfikują swoich klientów w bazach dłużników, takich jak KRD, InfoMonitor czy ERIF, jak i te, które nie podejmują takich działań.
Innymi formalnościami jest odpowiedni wiek oraz posiadanie polskiego obywatelstwa. Kolejnym kryterium może być konieczność posiadania stałego, udokumentowanego dochodu w Polsce. Takie podejście sprawia, że pożyczka udzielana jest tylko wnioskodawcom zdolnym do jej spłacenia. Dzięki temu ryzyko popadnięcia w spiralę długu już na starcie ograniczone jest do minimum.
Bardzo istotnym czynnikiem dla pożyczkobiorcy jest kwota, która może zostać przelana na jego konto. Ta zaś może się różnić w zależności od wytycznych, którymi kieruje się firma. Weryfikacja w bazach dłużników oraz konieczność posiadania dochodu mogą w naturalny sposób przełożyć się na większą kwotę udzielanego zobowiązania. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Oczywiście o całkowitej kwocie, którą przyjdzie nam spłacić w zawartym w umowie okresie spłaty.

Prosty i szybki sposób korzystania z pozabankowych pożyczek sprawia, że są one atrakcyjną formą wsparcia domowego budżetu. Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z takiej usługi, pamiętaj by dokonać rzetelnej analizy ofert znajdujących się na rynku.


źródło: Artykuł sponsorowanyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
sznurowane damskie KORNECKI

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia