Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-01-23 odsłon: 290        
Podatki mogą do nas wrócić
fot. MArcin Fedorowicz - stargard.com.pl
W Stargardzkim Centrum Kultury zainaugurowana została akcja „Płacę I STARGARD Tworzę”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do rozliczania się z PIT-u w naszym mieście. Stargardzcy dziennikarze obejrzeli również trzy filmy promocyjne przygotowane przez Miasto.
naszego miejskiego budżetu ma wrócić więcej naszych pieniędzy. Jest adresowana do wszystkich stargardzian, którzy rozliczają się z podatku dochodowego. Szczególnie zaś do tych, którzy w Stargardzie mieszkają i żyją, lecz nie są tu zameldowani. Ta akcja jest doskonałym sposobem na to, aby dołożyć własną cegiełkę do rozwoju i sprawnego funkcjonowania Stargardu.
- Wskazując Stargard, jako miejsce zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) świadomie dokładamy się do budowy u nas: boisk, placów zabaw, chodników, jezdni, parkingów, a także licznych imprez sportowych i kulturalnych, festynów. Pamiętajmy, wystarczy wskazać Urzędowi Skarbowemu, że zamieszkujemy w Stargardzie. To wszystko – tłumaczy Joanna Rumińska z Urzędu Miejskiego, odpowiedzialna za wdrożenie akcji.

Podczas spotkania z dziennikarzami wyemitowane zostały trzy filmy promujące akcję, które będą szeroko rozpowszechniane w przestrzeni publicznej. Pierwszy odwołujący się do emocji, opowiada historię typowych stargardzian. Drugi film, zrobiony w konwencji komputerowej animacji, wyjaśnia krok po kroku, w jaki sposób powinniśmy rozliczyć się z podatku, aby część pieniążków trafiła z powrotem do naszego miasta. Trzeci film, odwołuje się do osób, które mieszkają, pracują w naszym mieście. Mówią oni, dlaczego postawili na Stargard i dlaczego chcą, aby nadal prężnie się rozwijał.
Filmy są już dostępne w internecie. Będą też emitowane przed seansami w stargardzkim kinie, w autobusach MPK. Ponadto niebawem pojawią się w naszym mieście billboardy, plakaty, ulotki i wiele innych nośników reklamowych.
Więcej informacji o akcji znajduje się na specjalnie uruchomionej przez Urząd Miejski stronie poświęconej kampanii „Płacę I Stargard Tworzę”.

Uczestniczący w spotkaniu z dziennikarzami prezydent Rafał Zając zwrócił uwagę, że akcja „Płacę i STARGARD tworzę” jest częścią większej, szerszej kampanii promocyjnej, polegającej na przyciągnięciu do miasta nowych mieszkańców i skłonieniu ich do tego, aby zdecydowali się u nas zameldować.

źródło: stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
Sandałki KORNECKI

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia