Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-11-28 odsłon: 45        
Pomysł na plac Wolności
Rejon pl. Wolności to jedna z najważniejszych lokalizacji w Stargardzie. Jest miejscem reprezentacyjnym, a jednocześnie uczęszczanym przez wielu mieszkańców. Wszyscy są zgodni, że plac i jego okolice powinny być efektownie zagospodarowane. Do tego potrzeba jednak m.in. spójnej wizji. Radni Rady Miejskiej uchwalili projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie.

- Koncepcja zagospodarowania placu Wolności została rozstrzygnięta w konkursie. Zwycięzca stworzył projekt w taki sposób, aby w przyszłości był on możliwy do realizacji zgodnie z przepisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Opracowanie obejmuje plac Wolności w szerokim zakresie. Jednym z najważniejszych punktów planu była ewentualna rozbudowa Stargardzkiego Centrum Kultury – mówi Piotr Mync, zastępca prezydenta.

Dokument wskazuje obszar o powierzchni ok. 2,7 ha. Znajduje się on dokładnie pomiędzy ul. Wojska Polskiego, J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza, a także Parkiem Chrobrego. Największym budynkiem na placu jest Stargardzkie Centrum Kultury. Dzięki uchwaleniu planu, możliwa będzie dalsza rozbudowa kina – zgodnie z wytycznymi może powstać nowa sala. Projekt chroni także zieleń miejską, w tym tereny Parku Chrobrego należące do stargardzkich plant. Informacje zawarte w dokumencie określają też nowe nasadzenia.

Plan porządkuje przestrzeń, umożliwiając także jej przekształcanie. Chroni zabytki oraz precyzuje zasady powstawania nowych budynków. To projekt wieloletni, do którego stosować się mają zarówno inwestorzy, jak i miasto. Z odpowiedniego zagospodarowania tego terenu mogliby skorzystać przede wszystkim mieszkańcy. Uporządkowana przestrzeń to poprawa estetyki i funkcjonalności tej części miasta. Uchwalony przez radnych plan jest zgodny ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Stargard.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
BALERINKI NA RZEP

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia