Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: konkurs był ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-10-16 odsłon: 260        
Prace nad projektem przebudowy skrzyżowania na Placu Zgody w Stargardzie rozpoczęte
Jedno z bardziej kolizyjnych skrzyżowań, które znalazło się także na granicy przepustowości chce przebudować Powiat Stargardzki. To kolejny etap modernizacji odcinka drogi powiatowej 1704 Z, biegnącej przez Śródmieście Stargardu. Wykonawca wybrany w ramach przetargu, rozpoczął prace nad projektem inwestycji.
Drogowa Pracownia Projektowa „A3”- Justyna Roman, zajmie się dokumentacją przebudowy skrzyżowania na Placu Zgody w Stargardzie. Oficjalna nazwa projektu, zleconego pracowni przez Powiat Stargardzki brzmi: „Przebudowa ul. Szczecińskiej w Stargardzkie na odcinku od ulicy Wileńskiej do Placu Zgody”. Umowę na sporządzenie projektu inwestycji zawarł z pracownią Zarząd Dróg Powiatowych.
Wartość dokumentacji projektowej, która umożliwi podjęcie starań o pozyskanie funduszy na dofinansowanie inwestycji, oszacowano na blisko 144 tys. zł. Wykonawca zobowiązał się do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, razem z niezbędnymi zezwoleniami, uzgodnieniami oraz decyzjami administracyjnymi pozwalającymi na formalne rozpoczęcie prac budowlanych.
Dokumentacja projektowa obejmie odcinek drogi powiatowej, biegnący ul. Szczecińską- od skrzyżowania z Wileńską przez Plac Zgody, do krzyżówki z ul. Słoneczną. Całkowita długość drogi przeznaczonej do przebudowy, a biegnącej przez skrzyżowania z ulicami: Wileńską, Tadeusza Kościuszki, Łużycką, Pierwszej Brygady i Słoneczną wyniesie ok. 460 metrów.
Zgodnie z przyjętą koncepcją, w tym rejonie miasta wybudowane zostanie nowe rondo. Przyjęte rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić ruch tranzytowy w Śródmieściu Stargardu, przez które ulicami M. Konopnickiej i Pierwszej Brygady biegnie droga 1704 Z. Korzystają z niej kierowcy, jadący tranzytem ze Szczecina do Trójmiasta.
Zarząd Dróg Powiatowych zobowiązał wykonawcę, aby dokumentacja projektowa była gotowa do końca sierpnia 2021 r. Na jej podstawie Powiat Stargardzki podejmie starania o dofinansowanie inwestycji, aplikując także do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia