Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-08-26 odsłon: 718        
Projekt Krzywoustego czeka na realizację
fot. www.stargard.pl
Już niedługo kolejna wielka przebudowa w newralgicznym pod względem komunikacyjnym miejscu Stargardu. Zmodernizowana zostanie ulica Krzywoustego, a u jej zbiegu z ulicami Staszica, Popiela i Obwodnicy Staromiejskiej rozpocznie się budowa ronda.
Jest już wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca przebudowy ulicy Bolesława Krzywoustego. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Inwestycja jest duża i została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie, którego szacunkowy koszt to około 5 mln zł, wykonane zostaną prace na całej długości ul. Krzywoustego – od ul. Kazimierza Wielkiego do przejścia przy Baszcie Lodowej.

W zakresie robót jest nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 6 metrów, chodniki z obu stron o minimalnej szerokości 2 metrów każdy, których nawierzchnia będzie nawiązywała do już istniejących wzdłuż ul. Grodzkiej i na terenie przy Bastei. Po stronie południowej (od parku Popiela) zaprojektowany jest ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej bezfazowej. Ponadto założono wykonanie dwóch zatok autobusowych oraz kilkanaście miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz jedno miejsce postojowe dla autokarów turystycznych.

W drugim etapie wykonane zostanie rondo u zbiegu ulicy Krzywoustego z ulicami Staszica, Popiela i Obwodnicy Staromiejskiej. Ten etap powinien zamknąć się w kwocie około 3,3 miliona złotych. Usunięta będzie istniejąca sygnalizacja. Rondo posiadać będzie średnicę 32m i średnicę wyspy środkowej 16m. Szerokość jezdni ronda to 6m, będzie miała nawierzchnię bitumiczną i dodatkowy pierścień z kostki kamiennej o szerokości 2m.
Na całej długości zostanie też przebudowana istniejąca sieć oświetlenia ulicznego wraz z montażem nowych słupów i opraw, dobudowane i zmodernizowane zostaną odcinki kanalizacji deszczowej, przeprowadzona zostanie wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, które zastąpione zostaną nowymi przyjaznymi nasadzeniami.

W Urzędzie Miejskim szykowany jest wniosek aplikacyjny o dofinansowanie planowanej inwestycji z funduszy unijnych.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2018-08-27 08:54:59
weźcie się za budowę ronda przy zbiegu Gdańskiej i Curie-Skłodowskiej, banda nierobów - łapówki ile trzeba dać i komu?
Oceń post: +2 / -0
admin
2018-08-27 10:11:01
Może kiedyś i tam zrobią rondo. Na razie poczekajmy niech skończą to co zaczęte.
Oceń post: +0 / -0
@a
2018-08-27 14:06:32
Jeżeli chodzi o rondo przy Biedronce to miasto wystąpiło już do GDDKiA o dodatkowe środki i ewentualną współpracę przy budowie. Za drogę w tym miejscu odpowiedzialna jest GDDKiA.
Oceń post: +0 / -0
@anonimowy
2018-08-27 14:46:34
Na kazdym skrzyzowaniu rondo postawic:)))
Oceń post: +3 / -0
@ramek
2018-08-28 11:32:05
im więcej rond tym lepiej się jeździ więc ja się zgadzam z przedmówcą że wszędzie gdzie można i jest możliwość powinno być rondo
Oceń post: +0 / -1
@zabolll
2018-09-18 12:24:08
Ronda i tylko ronda. Najlepsze rozwiązanie upłynniające ruch.
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia