Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-10-10 odsłon: 898        
Dlatego od ciebie odeszłam - wywiad z autorką
fot. Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
Stargardzki Portal Internetowy poleca książkę Agaty Przybyłek. Bezpłatne egzemplarze dla internautów od wydawnictwa.
W „Dlatego od ciebie odeszłam” piszesz, że to dla Ciebie książka wyjątkowa. Dlaczego?

„Dlatego od ciebie odeszłam” to dla mnie książka wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, zawarłam w niej prawdziwą historię, którą opowiedziała mi kiedyś babcia. Odkąd tylko ją usłyszałam, wiedziałam, że kiedyś umieszczę ją w swojej powieści, bo bardzo rozbudziła moją wyobraźnię. Jest to wojenne wspomnienie o niemieckim żołnierzu, który podczas przemarszu esesmanów przez miasto ofiaruje pewnej małej dziewczynce bucik swojej córeczki. Poza tym osadziłam fabułę tej powieści w Gdańsku, w którym mieszkałam przez kilka lat, a inspiracją do jej napisania był dla mnie pewien dziecięcy bucik znaleziony pewnego wieczoru na chodniku nieopodal mojego mieszkania.

Twoje książki są lekkie, ale poruszają niezwykle trudne tematy. W „Dlatego od ciebie odeszłam” piszesz o miłości wobec doświadczeń wojny. Skąd taka decyzja?
Mój tata jest historykiem i ma dużą wiedzę, zwłaszcza o historii naszych rodzinnych stron. Lubi o tym mówić, a ponieważ ma dar snucia opowieści, już w dzieciństwie słuchałam go z zapartym tchem. Można powiedzieć, że zaraził mnie swoją pasją. Uwielbiam słuchać wspomnień, zwłaszcza tych wojennych. A ponieważ czas płynie tak szybko, że niedługo zabraknie osób, które mogą się nimi podzielić, z przyjemnością uwieczniam je w swoich książkach. Miłość w czasie wojny zawsze była dla mnie bardzo inspirującym tematem. Któregoś dnia postanowiłam, że się z nim zmierzę i tak właśnie powstała ta książka.

Jedna z bohaterek „Dlatego od ciebie odeszłam” studiuje w Gdańsku, gdzie również i Ty się uczyłaś. Jakie są Twoje wspomnienia ze studiów?
Okres studiów wspominam bardzo pozytywnie. To był czas obfity w zdobywanie wiedzy i zawieranie przyjaźni. Co prawda czasami, zwłaszcza podczas sesji czy przed obroną, z trudem godziłam naukę z pisaniem książek i kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń, ale mimo wszystko uważam, że było warto. Psychologia wiele mi dała i często wykorzystuję swoją wiedzę w książkach. Mam wrażenie, że są przez to ciekawsze, a bohaterowie bardziej wyraziści.

Pochodzisz z Mazowsza, studiowałaś w Gdańsku, teraz mieszkasz w Szczecinie. Gdzie czujesz się „jak w domu”?
To jest trudne pytanie. Rzeczywiście w ostatnich latach w moim życiu sporo się zmieniało. Mam sentyment do rodzinnych stron, chyba zawsze w głębi duszy będę czuła się mazowszanką, ale zarówno Gdańsk, jak i Szczecin są bliskie mojemu sercu. Na razie „jak w domu” czuję się przede wszystkim tam, gdzie są bliscy mi ludzie – chłopak, rodzina, przyjaciele. Nie osiadłam jeszcze nigdzie na stałe, ale mam głęboką nadzieję, że kiedyś to w końcu nastąpi. A gdzie to będzie? Na razie nie mam pojęcia. Życie nauczyło mnie, że jedyną stałą jest zmiana.

Planujesz napisanie kolejnych powieści? Które bohaterki doczekają się kontynuacji swoich historii, a z którymi już się pożegnałaś?
W przyszłym roku czytelnicy będą mogli lepiej poznać Patrycję z serii „Miłość i inne szaleństwa” oraz czwartą z sióstr, Małgosię. Swojej własnej historii doczeka się także Olga z „Dlatego od ciebie odeszłam”, ale nie byłabym sobą, gdybym nie napisała też czegoś zupełnie nowego, niezwiązanego z żadną z dotychczasowych serii. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, ale na pewno jest na co czekać.


źródło: Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.Komentarze do artykułu

@anonimowy
2018-10-10 23:02:04
Jak można otrzymać książkę Pani Agaty?
Oceń post: +0 / -1
admin
2018-10-11 07:15:29
Proszę wykazać się odrobiną śledczej inwencji, poszukać numer telefonu do mnie i wysłać sms-a
Jak tylko wydawnictwo nam przyśle to skontaktuję się i podrzucę osobiście w wyznaczone miejsce.
Oceń post: +0 / -0
admin
2018-10-16 03:33:06
Mam dwie książki do przekazania w dobre ręce.
Oceń post: +0 / -0
admin
2018-10-17 06:53:36
Książki już przekazane. ;-)
Oceń post: +0 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
BALERINKI NA RZEP

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia