Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-07-05 odsłon: 159        
Przebudowa Pierwszej Brygady: otwarcie ofert
fot. Powiat Stargardzki
Przetarg na przebudowę ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie ogłosił Zarząd Dróg Powiatowych. Potencjalni wykonawcy swoje oferty mogą składać do przyszłego wtorku, 9 lipca. To pierwszy etap realizacji projektu, który w całości zakłada również modernizację ul. Marii Konopnickiej w stargardzkim śródmieściu.
Opracowany wcześniej projekt obejmuje przebudowę ulic Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, włącznie ze zmianą geometrii skrzyżowań z ulicami Dworcową i Towarową po obu stronach wiaduktu kolejowego. Powiat Stargardzki złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W nowej perspektywie miałoby ono wynieść 80 proc. kwalifikowanych kosztów projektu.

Wojewoda Zachodniopomorski formalnie poinformował, że wniosek powiatu został umieszczony na liście inwestycji rekomendowanych do uzyskania finansowego wsparcia z rządowego funduszu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak resort infrastruktury i rozwoju, który ma opublikować też listę nową listę dofinansowanych projektów.

Biorąc pod uwagę przedłużające się procedury, Zarząd Dróg Powiatowych po konsultacji z Zarządem Powiatu Stargardzkiego zdecydował o rozpoczęciu przygotowań do pierwszego etapu inwestycji, który zakłada jedynie przebudowę ulicy Pierwszej Brygady. I tego zakresu prac dotyczy ogłoszony właśnie przetarg.

Wykonawcy mogą zatem składać oferty na wymianę nawierzchni ulicy- od Placu Zgody do wysokości wiaduktu kolejowego, u zbiegu ulic Pierwszej Brygady i Towarowej. Zakres planowanych prac obejmuje także wymianę nawierzchni chodników po obu stronach Pierwszej Brygady, a także korektę geometrii skrzyżowania z ulicą Towarową. Skrzyżowanie otrzyma również sygnalizację świetlną, która znacznie ułatwi włączenie się do ruchu, zwłaszcza jadącym od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Zakres planowanych prac obejmuje też wymianę i regulację studzienek kanalizacji deszczowej oraz przebudowę części zjazdów do posesji. ZDP szacuje, że po wyborze wykonawcy umowa na przebudowę Pierwszej Brygady powinna zostać podpisana do końca lipca tego roku. Wybrana w przetargu firma będzie miała 2,5 miesiąca na przebudowę ulicy, od chwili formalnego podpisania umowy. Jeśli więc wszystko przebiegnie zgodnie z planem, przebudowany odcinek przekazany zostanie w połowie października.

Zarówno Powiat Stargardzki, jak i zarządca drogi czekają na publikację rekomendowanych i zatwierdzonych do sfinansowania projektów, jakie zgłoszono do Funduszu Dróg Samorządowych. Potwierdzona oficjalnie informacja o dofinansowaniu przebudowy drogi powiatowej, będzie podstawą do ogłoszenia kolejnego przetargu, dotyczącego ulicy Marii Konopnickiej, wraz ze skrzyżowaniem z Dworcową.

źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
NIK sznurowany damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia