Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-07-05 odsłon: 268        
Przebudowa linii kolejowej Stargard - Dąbie
fot. Facebook
Przebudowa tej linii kolejowej w szczególny sposób wpłynie na funkcjonalność i wizerunek Miasta. Stworzy też perspektywy na przyszłe, miejskie inwestycje.
To nie tylko przebudowa torów, peronów i szybsza podróż do Warszawy. W jej ramach wybudowany zostanie nowy tunel pod peronami, który połączy Centrum Przesiadkowe z dworcem. Wybudowane zostaną na nowo cztery wiadukty (przy ul.: Bogusława IV, Wyszyńskiego, I Brygady i Składowej). Wiadukty będą miały nie tylko ciągi pieszo - rowerowe, ale też pełne parametry dla tranzytu. Jest to szczególnie ważne w przypadku ulicy Składowej. Tamtędy ma biec szlak obwodnicy północnej miasta i właśnie budowa tego wiaduktu tę inwestycję umożliwi. Wówczas będziemy mogli połączyć rondo 15 Południk z ul. Podleśną i wyprowadzić cześć ruchu lokalnego jak i tranzyt przemysłowy w kierunku Szczecina i Goleniowa na ten szlak z pominięciem ul. I Brygady. To kluczowe również dla przyszłych planów na atrakcyjne dla pieszych centrum naszego Miasta.
Wczorajsze podpisanie umowy wieńczy kilka lat ciężkiej pracy ludzi kolei. Dziękuję serdecznie zarządom i pracownikom PKP i PKP PLK (nie mogę nie wspomnieć w tym miejscu roli i zaangażowania Pana Grzegorza Zasadzkiego, na którego kompetencji mogliśmy się stale opierać).
Podziękowania kieruję też do Pani Minister Halina Szymańska, Pana Posła Michał Jach, Pana Prezesa Ryszarda Wasiłka. Jesteście ambasadorami naszego regionu.

źródło: Rafał Zając Prezydent Stargardu- FacebookKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia