Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-11-07 odsłon: 442        
Przeciwdziałając kłusownictwu
fot. Policja Stargard
Zakaz połowu troci wędrownej, łososia i pstrąga potokowego, to czas kiedy niejednokrotnie dochodzi do kłusownictwa, dlatego funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchaniu wspólnie ze Strażą Rybacką sprawdzali przestrzeganie obowiązujących przepisów.
W minionym tygodniu policjanci z Suchania wspólnie ze Strażą Rybacką Towarzystwa Przyjaciół rzeki Iny i Gowienicy zorganizowali działania ukierunkowane na kontrolę przestrzegania przepisów z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Ponadto podczas lustracji terenu zwracano uwagę na zaśmiecanie, a także degradację środowiska.

Wspólne działania z wykorzystaniem noktowizji oraz termowizji, podczas których sprawdzano przede wszystkim miejsca, gdzie warunki naturalne sprzyjają wykorzystaniu i umiejscowieniu narzędzi kłusowniczych w postaci żaków, ościeni, sieci czy też elektrycznych wędek prowadzone są w czasie, kiedy obowiązuje zakaz połowu troci wędrownej, łososia i pstrąga potokowego. To czas kiedy niejednokrotnie dochodzi do kłusownictwa.

Podczas tych działań nie stwierdzono nieprawidłowości, ale podobne kontrole przeprowadzone zostaną już wkrótce.


źródło: Policja StargardKomentarze do artykułu

@były wędkarz
2017-11-08 03:10:19
Te kontrole to głupota, jakie to kłusownictwo jeżeli człowiek chce pojechać nad wode czy nad rzeke żeke i trochę che sie pobiwakowac i dla przyjemności złowic jakąś rybke, to jest kłusownik, to są jaja i głupota. Złodziej jak będzie chciał coś ukraść to go i tak nie zapiecie. Wiem że można pojechać do Sklepu lub do rybaków i kupić sobie tyle ile chcesz, ale to nie o to chodzi o przyjemność być nad wodą, a czy warto kupowac kartę wędkarską uważam, że nie, popierwsze, że są bardzo drogie, a podrugie na jeden raz wydawać tyle kasy, a Ci wielcy kontrolerzy Prawa to ich zachowanie w czasie kontroli budzi zastrzeżenia, im chodzi o wyniki, a wystarczy być człowiekem i jest wszystko w porządku. byłem wędkarzem od 1954r, ale nad wodę na rybkę jadę raz na kilka lat i obecnie nie płacę składki bo po co nie zawsze można coś złowic, to jadę do rybaków lub do Polic i kupuję ile chcę za groszę i ryba jest prosto z kuta swieża i kupuję rybkę różnego rodzaju około 10 kg bo rodzina jest duża, a ja jestem smakoszem rybki i musze conajmiej 3 razy w m-cu pojeść sobie różną świerzą rybkę i wówczas wszelkie kontrole olewam.
Oceń post: +1 / -0
@anonimowy
2017-11-10 00:01:21
Gdzie od rybaka można kupić?
Oceń post: +1 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dom w Ińsku
 
SZPILKA ACORD - skórzana

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia