Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47
Kalendarium imprez
Wiadomości
2017-04-14 odsłon: 721        
Rafał Zając oficjalnie prezydentem Stargardu [ZDJECIA]
fot. Marcin Fedorowicz - stargard.com.pl
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Rafał Zając złożył ślubowanie. Od tego momentu stał się pełnoprawnym Prezydentem Miasta Stargard. Dotychczasowy zastępca prezydenta Sławomira Pajora zwyciężył w przedterminowych wyborach zdobywając blisko 88% głosów.
Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej miała uroczysty przebieg. Wzięli w niej udział wszyscy radni. – Stargard jest w momencie, w którym może dokonać kolejnego skoku rozwojowego. Wystarczy aby oprzeć się o budowany przez lata filar rozwoju gospodarczego. Dziś jesteśmy w stanie zrealizować projekty, o których dyskutowało się w stargardzkich domach przez lata. To projekty, które są w stanie doprowadzić rozwój Stargardu do momentu, w którym będziemy wyjątkiem w skali Polski – mówił prezydent Rafał Zając.

Nowy prezydent Stargardu zadeklarował pełne oddanie dla dobra mieszkańców. – Urzekła mnie wizja Stargardu jako miasta dobrego do życia, prowadzenia biznesu, po prostu miasta, w którym żyje się wygodnie. Poświęcę tej wizji kawał swojego życia i zrobię to z pasją. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Stargardu za frekwencję podczas wyborów i zaufanie. Z moimi współpracownikami zrobię wszystko, żeby tego zaufania nie zawieść i żeby zrealizować tę urzekającą wizję rozwoju miasta – mówił prezydent Rafał Zając.

Po uroczystym ślubowaniu nie obyło się bez gratulacji, które składali radni oraz goście przybyli na sesję.
Rafał Zając będzie włodarzem Stargardu do jesieni przyszłego roku. Wtedy odbędą się kolejne wybory.

Rafał Zając ma 42 lata. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim i studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1999 r. pracuje w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. Na początku był młodszym referentem. W 2001 r. został naczelnikiem wydziału spraw społecznych. W 2006 r. prezydent Sławomir Pajor powołał go na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Przez 4 lata odpowiadał za sprawy społeczne. Później (w 2014 r.) zajął się kwestiami gospodarki komunalnej i budżetowej. W kwietniu tego roku – w związku ze śmiercią dotychczasowego prezydenta – wziął udział w przedterminowych wyborach, w których pokonał dwoje kontrkandydatów.

Ewa Sowa i Piotr Mync zastępcami prezydenta

Nowo wybrany prezydent Stargardu Rafał Zając przedstawił swoich najbliższych współpracowników. Piotr Mync – architekt, niegdyś wiceminister rozwoju regionalnego i prezes stargardzkiego TBS, a do niedawna zastępca prezydenta Szczecina, jest od dziś zastępcą Prezydenta Miasta Stargard. Na swoim stanowisku pozostaje Ewa Sowa, która funkcję zastępcy pełni od 2015 r.

- Pan Piotr Mync jest w stanie wejść w pracę od razu. To postać, która może uczyć, a uczyć się nie musi. Jego wiedza, kompetencje i doświadczenie są szczególne również dlatego, że kwestie, którymi ma się zająć wymagają wyjątkowego zaangażowania, inwencji i pomysłów. Obszar mieszkań jest jednym z trudniejszych w mieście. Szczególne oddanie tym kwestiom gwarantuje właśnie Pan Piotr Mync – argumentuje swoją decyzję prezydent Rafał Zając.

Piotr Mync będzie odpowiedzialny za sferę nieruchomości, politykę przestrzenną, strategię miasta oraz szeroko rozumiany program mieszkalnictwa. – To duża radość, zaszczyt i satysfakcja, że dostałem taką propozycję. Chcę stworzyć dobre warunki mieszkaniowe dla wszystkich – od najbogatszych do najuboższych. Zamożnym zaoferujemy grunty przygotowane pod względem planistycznym i infrastrukturalnym. Tym, którzy mogą mieć własność zaproponujemy wsparcie różnych programów pomocowych. Stworzymy warunki niedrogiego budownictwa, ale także lokale socjalne i schroniska. W nowo powstających zasobach Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zamierzamy lokalizować kolejne żłobki i przedszkola – zapowiada Piotr Mync.

Nowy zastępca prezydenta zapewnia także, że jest otwarty na współpracę. – Chcę bardzo szeroko rozmawiać ze Spółdzielnią Mieszkaniową i deweloperami żeby budować politykę, która nie ustawia celów konkurencyjnie. Każdy ma otrzymać i realizować ten sektor, w którym jest najlepszy – mówi P. Mync.

Powołany dziś zastępca prezydenta podkreśla również swoje silne związki ze Stargardem. – Przez 10 lat byłem prezesem STBS. Największą satysfakcją, jaka spotkała mnie w życiu jest fakt, że zostałem Honorowym Obywatelem Stargardu. To bardziej namacalna ocena, niż np. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, który posiadam – mówi P. Mync.
Zastępczynią prezydenta Stargardu odpowiedzialną za kwestie oświaty, polityki społecznej oraz kultury, promocji, sportu i turystyki będzie niezmiennie Ewa Sowa.

Piotr Mync – sylwetka
Ma 61 lat. Urodził się w Szczecinie.

Wykształcenie
Politechnika Szczecińska – architekt

Praca zawodowa
Do 1989 pracował w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia w Szczecinie. Później był zatrudniony w Egon Saat AB Architektkontor w Sztokholmie jako projektant architektury. Następnie do 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Szczecina. Odpowiadał wówczas za planowanie przestrzenne, politykę mieszkaniową, gospodarkę nieruchomościami i geodezję. W czasie swojej drogi zawodowej zajmował również stanowisko prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. W latach 2000-2001 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Następnie zajął fotel wiceprezesa w prywatnej spółce. Od 2013 r. był prezesem Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 2013 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta Szczecina ds. gospodarczych i rozwoju. Od 2017 r. pełnił funkcję doradcy Prezydenta Szczecina ds. polityki przestrzennej.

W latach osiemdziesiątych był działaczem Solidarności. W 2006 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 r. otrzymał tytuł honorowego obywatela Stargardu.

Ewa Sowa – zastępca prezydenta miasta Stargard

Ma 55 lat. Jest rodowitą stargardzianką. Z mężem Zbigniewem ma dwie dorosłe córki.

Wykształcenie
Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie
Uniwersytet Szczeciński – studia pedagogiczne
Akademia Rolnicza w Szczecinie – studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania oświatą
Wyższa Szkoła Humanistyczna – studia podyplomowe z zakresu informatyki

Praca zawodowa
Od samego początku drogi zawodowej pracowała w Szkole Podstawowej nr 12 – późniejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących. Najpierw jako nauczycielka, od 1997 r. jako zastępca dyrektora, a w 2005 r. została dyrektorem placówki. Pracując w szkole opracowała i wdrożyła program kształcenia integracyjnego, który sprawdza się do dziś. W 2015 r. została powołana przez prezydenta Sławomira Pajora na stanowisko zastępcy prezydenta. Odpowiada za sprawy związane z oświatą, sprawami społecznymi, kulturą, sportem i turystyką.
Jest odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz budowania kształcenia integracyjnego.

źródło: Marcin Fedorowicz - stargard.com.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2017-04-15 09:14:56
NAS NIE CHWALĄ.........TO CHWALMY SIĘ SAMI...........skąd my to znamy!!!!????
Oceń post: +6 / -7
@anonimowy
2017-04-15 09:15:04
Samochwała w kącie stała
Oceń post: +5 / -5
@anonimowy
2017-04-15 09:46:54
powinienes zostac miejskim fotografem!
Oceń post: +6 / -9
@anonimowy
2017-04-15 09:51:04
Oceń post: +3 / -9
@anonimowy
2017-04-19 23:31:59
Sowa pedagog:)
Oceń post: +8 / -0
@anonimowy
2017-04-20 03:56:19
Pani Sowa nie potrafiła się szkoła porządnie zająć a do polityki się pcha... żenada
Oceń post: +10 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka pod dom Stargard
 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia