Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-01-10 odsłon: 1480        
Remont drogi wylotowej na Szczecin
fot. FB
W budżecie Powiatu radni zarezerwowali kwotę na przebudowę drogi od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Lipnik wraz z budową nowego ronda. Całość inwestycji wraz ze środkami zewnętrznymi to 7,5 mln zl.
Dla niektórych stargardzkich kierowców długo wyczekiwana inwestycja drogowa tuż za granicą miasta :)

Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie ogłasza przetarg na przebudowę drogi 1704Z od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Lipnik wraz z przebudową skrzyżowania.

Co prawda prace ruszą za kilka miesięcy ale już wiadomo, że
na prawie kilometrowym odcinku drogi powstanie chodnik ze ścieżką rowerową. Ponadto wybudowane zostaną nowe zatoki autobusowe zaś skrzyżowanie na wysokości miejscowości Lipnik zostanie przebudowane na rondo, o co zabiegali okoliczni mieszkańcy od kilku lat w związku z trudnościami włączenia się na ruchliwy odcinek drogi. Inwestycja kosztować ma 7,5 miliona złotych i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Niestety na czas wprowadzonych robót kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu, najważniejszym z nich będzie objazd dla osób udających się w kierunku Szczecina, wytyczony zostanie przez Lipnik i dalej drogą tymczasową, która dopiero zostanie wybudowana w kierunku Kunowa i stamtąd istniejącą drogą kończącą się na wysokości Zieleniewa (całkowita długość drogi objazdowej wynosi około 5,6 km).

W praktyce oznacza to, że chcąc jechać do Szczecina stargardzcy kierowcy będą musieli jechać do Kobylanki i dopiero tam zjechać na obecny przebieg drogi S 10.
Dużo szybszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z węzła Stargard Centrum i kontynuowanie jazdy w kierunku Szczecina. Odległość między węzłem Stargard Centrum a Stargard Zachód wynosi około 10 km, kolejny odcinek od węzła do zjazdu w Kobylance to kolejne 7 km, czyli odcinek porównywalny do planowanego objazdu.Załączniki - kliknij aby pobrać:
- Całkowity opis planowanych prac:
- Plan sytuacyjny:
- Schemat nowego ronda:
- Schemat planowanego objazdu


źródło: FBKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dzialka Parlino bud.
 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia