Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-07-06 odsłon: 262        
Remonty dróg - efektownie i tanio
fot. www.stargard.pl
Na stargardzkich ulicach prowadzone są obecnie renowacje nawierzchni bitumicznych dwoma warstwami metodą slurry seal.
Najbardziej zaawansowane są prace na ulicy Niepodległości. Do położenia pozostała tam jeszcze jedna warstwa. Drogowcy jednocześnie przygotowują do modernizacji ulicę położoną wzdłuż cmentarza w Kluczewie, a także odcinek Alei Żołnierza od skrzyżowania z 9. Zaodrzańskim Pułkiem Piechoty do Zakładu Karnego oraz ulicę Chopina - odcinek od ul. Szczecińskiej do ul. Nowakowskiego.
Slurry seal to typ mieszanki mineralno-emulsyjnej na zimno, przeznaczonej do wykonywania cienkich warstw ścieralnych nawierzchni dróg, jako zabieg poprawiający jej cechy, zwłaszcza szorstkość i szczelność. Warstwa mieszanki mineralno-emulsyjnej przedłuża żywotność istniejącej nawierzchni i poprawia jednorodność tekstury i estetykę ścieralnej warstwy nawierzchni. Jest to mieszanka kruszywa, wody, emulsji asfaltowej i dodatków, które pod wpływem warunków atmosferycznych oraz nacisku poruszających pojazdów łączą się tworząc jednolitą powierzchnie. W okresie około dwóch tygodni mieszanka osiada. W momencie uzyskania niezadowalających rezultatów układa się kolejna warstwę mieszanki.

Regeneracja nawierzchni tą metoda znacząco odbiega od wymiany warstwy ścieralnej przy wykorzystaniu mieszanki asfaltowej, gdzie uzyskuje się większą gładkość i równość nawierzchni. Jednak niebagatelne są koszty renowacji nawierzchni przy tej metodzie. Są aż czterokrotnie niższe od pozostałych metod.
W Stargardzie taką metodą przeprowadzono już renowację nawierzchni ulicy Portowej, pl. Majdanek, pl. Słowackiego i ul. Nasiennej.

Wszystkie obecne prace wykonuje stargardzka firma Emulex. W sumie położonych zostanie ponad 12 tys. m2 nawierzchni. Termin zakończenia robót zaplanowano do 16 sierpnia, a całkowity koszt to wyniesie 419 450 zł.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Międzyzdroje 1 linia
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia