Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2017-11-22 odsłon: 364        
Rozpoczyna się demontaż Kolumny
Nawet przez kilka dni mogą potrwać prace związane z demontażem Kolumny Zwycięstwa. Rozpoczęcie robót zaplanowano na piątek 24 listopada. Dzień wcześniej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na placu Wolności.
Prace demontażowe prowadzi firma „Dźwigar” z Włocławka. Wartość robót to około 77 tysięcy złotych. Koszty zostaną zrefundowane Miastu przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
W związku z rozbiórką Kolumny Zwycięstwa już w czwartek (23.11.) od 17.00 będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na placu Wolności i ulicach przyległych. Wyłączony dla samochodów zostanie wewnętrzny pas ruchu na rondzie. Natomiast na ulicach dojazdowych ruch będzie ograniczony do jednego pasa. Taka tymczasowa organizacja będzie obowiązywać przez cały czas trwania robót, nie dłużej jednak niż do 15 grudnia.

W ramach prac, w pierwszej kolejności będą zdemontowane elementy architektoniczne uznane za artefakty, które zostaną zdeponowane w magazynie i będzie je można później odpowiednio wykorzystać. Chodzi o: emblematy, odznaki, ozdoby znajdujące się na całym obiekcie. Następnie kolumna będzie cięta od góry do dołu specjalnymi urządzeniami. Nie wiadomo jak długo potrwają prace, gdyż trudno jest teraz określić jak będzie zachowywał się pomnik po rozpoczęciu operacji demontażu.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dwa pokoje na Chopina
 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia