Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-02-06 odsłon: 389        
Rozrzutnie, niebezpiecznie, szpetnie
Rozrzutnie: Niezrozumiała jest upartość Zarządu Miasta Stargard w kierunku nieefektywnej modernizacji miejskiej pływalni. Z tego powodu w Stargardzie pogłębia się kryzys wynikający z trwania w postanowieniach z przed kilku lat pomimo panta rhei i braku interaktywnego dialogu w tej kwestii z Mieszkańcami, jak również z Radnymi. Niebezpiecznie: Już wiele lat temu nastąpiły zmiany zapisane w Kodeksie Ruchu Drogowego i warto byłoby dopasować infrastrukturę drogową zwiększającą bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych do nowych i obowiązujących wymogów. Szpetnie: Wiele lat Stargard czekał na Starówkę z prawdziwego zdarzenia. Wyobraźnia kierowała do wizji zaczerpniętej z zabudowy szeregowej z wąskimi uliczkami, placykami i kawiarenkami. Dlatego przykro jest, że obecnie często to miejsce określa się jako "Bunkier";.
Ps. I.
Ad 1. Przypomnieć warto, że Zarząd Miasta odrzuca znacznie tańszą budowę nowego ośrodka rekreacyjno-basenowego bardziej nowoczesnego, z oczekiwaną infrastrukturą parkingową i tańszego w eksploatacji od proponowanej modernizacji dotychczasowego.
Ad 2. Parę milionów złotych zaoszczędzonych na Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym można byłoby wykorzystać na załatanie dziur w jezdniach, poprawę bezpieczeństwa przechodniom na chodnikach czy budowę nowych dróg i chodników szczególnie potrzebnych na Osiedlu Pyrzyckim.
Ad3. Szkoda, że dalej psuje się estetykę i historyczny charakter zabudowy naszego Miasta. Np. trudno jest ni przypiąć, ni przyłatać do wizerunku Stargardu obecne budowle pomiędzy ul. Szczecińską, a 11-go Listopada.

Ps. II. Z przymrużeniem oka
Mieszkańcy ul. Kurpińskiego proszą, aby chodnik na tej ulicy osobiście nadzorowany przez P. Prezydenta w czasie wycinki drzew i zabezpieczony ze względu na tzw. "wilcze doły"; ponoć na potrzeby kręcenia filmu, gdzie trup miał się ścielić gęsto, wreszcie został uporządkowany.

Otrzymują:
1) Prezydent Stargardu P. Rafał Zając
2) Przewodniczący RM Stargard
3) Radni RM Stargard
4) Osoby i instytucje wymienione w piśmie
5) Mieszkańcy Stargardu i media


źródło: Edward Kormański - List od internautyKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Nad morzem...
 
NIK sznurowany damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia