Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: konkurs był ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-10-16 odsłon: 139        
Samorząd Województwa potwierdził przyznanie dofinansowania na utworzenie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego
Realizacją projektu zajmie się Powiat Stargardzki, który otrzymał dofinansowanie przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pogotowie Kryzysowe rozpocznie działalność w pomieszczeniach budynku, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano- Technicznych przy ul. Składowej. Część pomieszczeń w budynki przekazanym przez Powiat na rzecz Miasta użyczy placówce Prezydent Stargardu- w myśl uzgodnień podpisanego wcześniej listu intencyjnego.

Utworzenie i działalność Regionalnego Pogotowia Kryzysowego będzie możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przyznana kwota wynosi blisko 4 mln zł, co pozwoli na realizację projektu od października tego roku, do połowy 2023 r. Powiat Stargardzki w ramach wkładu własnego wnosi pomieszczenia zajmowane dotąd przez „Budowlankę”, które formalnie już użyczył Prezydent Miasta.
Zgodnie z przyjętymi założeniami, Regionalne Pogotowie Kryzysowe będzie funkcjonować codziennie w godzinach 8.00.- 20.00. Jego pracownicy zajmą się również całodobową interwencją. Ze wsparcia świadczonego przez nową placówkę skorzystają przede wszystkim rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Pogotowie zajmie się terapią indywidualną i grupową, wizytami środowiskowymi oraz poradnictwem prawnym. Zatrudni też zespół specjalistów. Osoby i rodziny dotknięte kryzysem będą mogły liczyć m.in. na pomoc i wsparcie ze strony psychologa, pedagoga, terapeuty i pracownika socjalnego.
Kwestie utworzenia i działalności pogotowia regulują uzgodnienia zawarte w liście intencyjnym, podpisanym przez Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską i Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Wspólnie ustalono, że Regionalne Pogotowie Kryzysowe zajmie część pomieszczeń parteru budynku przy Składowej, przejętego przez Miasto w zamian za przekazane Powiatowi dawne Gimnazjum Gminy Stargard, dokąd przeprowadza się „Budowlanka”.
Regionalne Pogotowie Kryzysowe z przyznanym już dofinansowaniem w ramach obecnej perspektywy RPO Pomorza Zachodniego, okaże się więc kluczowym projektem Miasta i Powiatu Stargardzkiego, na rzecz rodzin potrzebujących wsparcia lub zagrożonych kryzysem życiowym.

źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD sztyblety obcasy

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia