Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-09-18 odsłon: 113        
Seniorzy chcą beletrystyki i faktu
fot. Książnica Stargardzka
Ponad ćwierć tysiąca ankiet wypełnili czytelnicy w ramach akcji „Książka dla Seniora – widzę, słyszę, wiem!”. Wynika z nich, że pierwsze zakupy Książnicy Stargardzkiej książek z dużym drukiem zdominuje beletrystyka i literatura faktu.
Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę, wiem!” zwyciężył w programie Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Dzięki temu Książnica Stargardzka otrzymała od Fundacji 5 tysięcy złotych na zakup książek z dużym drukiem i audiobuków.
Bibliotekarze postanowili zapytać seniorów o preferencje czytelnicze. Dlatego przeprowadzone zostało badanie ankietowe. Wzięli w nim udział m.in. członkowie działającego w naszym mieście koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Po przeliczeniu wszystkich 254 ankiet okazało się, że zaledwie 8 procent seniorów chce zakupu audiobuków, natomiast aż 92 procent książek z dużym drukiem. Ponadto, największym powodzeniem spośród gatunków cieszy się powieść obyczajowa (13 procent wszystkich głosów). Tuż za nią znalazły się książki biograficzne (12 proc.), książki o tematyce historycznej (11 proc.), a następnie powieści przygodowe i kryminały (10%). Dalej kolejność przedstawia się następująco: romanse (9 proc.), książki sensacyjne (8 proc.), poezja, literatura popularnonaukowa i thriller (po 7 proc.), dramaty (4%). Najmniejszym powodzeniem wśród seniorów cieszą się horrory (2 proc. wszystkich głosów).
W najbliższych dniach pracownicy Książnicy Stargardzkiej dokonają zakupu książek w oparciu o wyniki ankiet. Już niedługo regał z książkami z dużym drukiem stanie w Wypożyczalni Głównej.


źródło: Marcin Rumiński / Książnica StargardzkaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
Sandałki KORNECKI

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia