Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy





Kalendarium imprez
Wiadomości




2017-12-18 odsłon: 96        
Serdeczne życzenia świąteczne
Kościół jest depozytariuszem prawd, prawd niezmiennych od paru tysięcy lat.
I nikt przed wiekami nie przypuszczał, że postępujący czas zdezawuuje bądź przeinaczy ważność przesłań, które są naturalnie przez każdego odczuwalne i oceniane, np. takie jak rodzina czy przewinienia typu nie kradnij, nie zabijaj, nie cudzołóż. Nadto wytyczone z Przykazań Świętych, Pisma Świętego jak również z postanowień Soborów zasady postępowań i zachowań są kanwą norm etyczno-moralnych, a nawet ocen bezpośrednio podległych sądom.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości, refleksji oraz planów na Nowy Rok. I w tym czasie Ewangelia pomaga Nas przygotować do tych rodzinnych Świąt. W Niedzielnym Słowie Bożym kapłani i lewici zadają Janowi w Betanii pytania, z którymi za parę dni powinien się zmierzyć każdy z nas. Kim jestem, co mogę sam o sobie powiedzieć?. W tym przypadku bierzmy przykład z Jana Chrzciciela. Jego wielkością jest jego pokora, bo potrafi stanąć w prawdzie o tym kim jest.
Wiedząc, że Ojcu Świętemu największą satysfakcję niesie szczęście i radość innych, życzę by troski, cierpienia i kłopoty ludzkie występujące na całym świecie, niesione również przez organizacje przykościelne ustąpiły. Aby dały miejsca dla wzajemnej życzliwości, zrozumienia i pomocy międzyludzkiej. Bo wiele milionów ludzi na naszej Ziemi wie, że takie przemiany z pewnością będą sprawiały przepiękny, szczerze promienny uśmiech naszego Kochanego Ojca Świętego, na który wszyscy czekamy.


Edward Kormański



źródło: Edward Kormański







Komentarze do artykułu



Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Dzialki rekreacyjne nad J
 
Sandałki KORNECKI

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia