Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-10-02 odsłon: 124        
Skarby Książnicy Stargardzkiej
fot. Książnica Stargardzka
Katalog unikalny. Szesnasty odcinek „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” poświęcony jest katalogowi kartkowemu. W krótkim, niespełna 5-minutowym filmie bibliotekarz Andrzej Puławski przybliża ten niezmiernie ważny dla bibliotek mebel.
Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień korzysta z najróżniejszych wyszukiwarek. Serfowanie w Internecie jest tego nieodłącznym elementem. Dzięki temu użytkownik szybko może odnaleźć temat, który go interesuje. Biblioteki również wykorzystują tę nowinkę technologiczną, tworząc katalogi internetowe swoich zasobów. Dzięki temu użytkownicy, nawet w domu na komputerze czy w autobusie wykorzystując smartfon, mogą sprawdzić czy biblioteka posiada daną pozycję a nawet ją zarezerwować lub zamówić. Zanim jednak do tego doszło czytelnicy chcący dotrzeć do pożądanej literatury musieli korzystać z katalogu bibliotecznego, określanego także kartkowym i to jemu poświęcony jest dzisiejszy odcinek – zachęca Andrzej Puławski.

Wciąż jeszcze odwiedzając Książnicę Stargardzką możemy spotkać tego typu katalogi, m.in. w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym. Specyficzny mebel posiadający mnóstwo szufladek jest już jednak unikalny. Warto dowiedzieć się do czego służył i na czym polegał. Zachęcamy do obejrzenia szesnastego odcinka naszej serii na portalach YouTube i Facebook.źródło: Książnica StargardzkaKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia