Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-09-21 odsłon: 100        
Śpiewają po raz piąty
fot. www.stargard.pl
Trwają IV Stargardzkie Dni Seniora. Uczestnicy rywalizowali już w zawodach sportowych. W SCK spotkały się Chóry Emeryckie z całego województwa, a już jutro (sobota, 21.09.) wielkie świętowanie – będzie parada, festyn i potańcówka. W ten weekend seniorzy przejęli nasze miasto i zapraszają do wspólnej zabawy.
- Stargardzkie Dni Seniora to wyjątkowe wydarzenie, które doskonale integruje lokalną społeczność. W całym mieście świętują nie tylko osoby starsze, ale i mieszkańcy w każdym wieku. Cieszę się, że w ramach dzisiejszego przeglądu do miasta przyjechały tak liczne reprezentacje z całego regionu. To dowód na to, że czujecie się Państwo u nas dobrze, a Dni Seniora są coraz bardziej widoczne także poza Stargardem - mówi Piotr Mync, zastępca prezydenta.
Przegląd Chórów Emeryckich odbywa się w Stargardzie już po raz piąty. Także w tym roku do naszego miasta przyjechały zespoły z całego województwa. Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpili śpiewacy z Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Świnoujścia, Międzyzdrojów, Ińska, Choszczna, Kostrzyna, Polic, Łobza, Pyrzyc i – oczywiście – Stargardu. Wydarzenie zorganizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów to jeden z punktów bogatego programu tegorocznych Dni Seniora.

Kolejna okazja do świętowania już w sobotę (21.09.). O 13:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy Parada Seniorów, która przejdzie do Parku Chrobrego, gdzie rozpocznie się festyn. Na uczestników zabawy w Teatrze Letnim czekają liczne atrakcje – m.in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami i poczęstunek. O 16:00 poznamy wyniki głosowania na tegoroczny Stargardzki Budżet Obywatelski, a o 19:00 zacznie się potańcówka.

Niedziela (23.09.) zapowiada się turystycznie. O 10:00 spod Bramy Pyrzyckiej wyruszy wycieczka rowerowa. Seniorzy pokonają ok. 25 km, zwiedzając najbliższą okolicę – m.in. Strachocin, Kiczarowo i Klępino. O 12:00 rozpocznie się przejażdżka autobusem miejskim. W roli przewodnika wystąpi prezydent Rafał Zając. Bilety wstępu na tę wycieczkę są do wygrania w konkursach organizowanych podczas IV Stargardzkich Dni Seniora.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia