Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty aktualności: konkurs był ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-12-04 odsłon: 111        
Stargard gotowy na zimę
Choć jesień w tym roku jest łagodna, już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. W każdej chwili sprzęt może wyjechać na ulice. W razie opadów śniegu i oblodzenia dbamy też o ścieżki w parkach.
Przygotowania do zimy prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a całość koordynuje Zarząd Usług Komunalnych. Do dyspozycji służb są 4 solarko-piaskarki z możliwością nałożenia pługów, a także 3 zamiatarki z opcją zamontowania szczotek. Jeden wyjazd solarek i spycharko-pługów na ulice miasta to koszt ok. 18 500 zł. Dodatkowo zarówno Straż Miejska, Policja, jak i Straż Pożarna są w kontakcie z MPGK, gdzie mogą zgłaszać konieczność uprzątnięcia konkretnego miejsca.

W Stargardzie ulice przypisane są do trzech kategorii utrzymania – w zależności od ich znaczenia w układzie komunikacyjnym miasta. Przynależność do konkretnej kategorii decyduje o kolejności oczyszczania. Z ulic i chodników usuwany jest zarówno śnieg, lód, jak i błoto pośniegowe. Także alejki i ścieżki w parkach i na terenach zielonych są oczyszczane i posypywane piaskiem.

Sprzęt pozostaje w gotowości do końca marca – lub dłużej, jeżeli nadal będą opady śniegu lub mrozy. Warto też pamiętać, że za stan chodników i jezdni odpowiadają właściciele lub zarządcy poszczególnych dróg. W przypadku zaniedbania tego obowiązku Straż Miejska może nałożyć na te osoby mandat.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
TRZEWICZEK DZIECIĘCY

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia