Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Weż się za robote, a nie szukanie naiwnych. ...
Najnowsze posty aktualności: Regina slawecka .com .pl ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2020-09-06 odsłon: 80        
Stargard historycznym szlakiem
Przed nami kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Z tej okazji w sobotę (12.09.) można wziąć udział w wyjątkowej wędrówce po Stargardzie. Liczba miejsc jest ograniczona – w poniedziałek (7.09.) rozpoczną się zapisy przez telefon: 91 480 49 13.
Spacerowiczów poprowadzą doświadczeniu przewodnicy. Wędrówkę zaplanowano szlakiem wielowyznaniowego Stargardu. Na trasie znalazły się świątynie rzymskokatolickie, prawosławne, polskokatolickie, greckokatolickie, a także zbór zielonoświątkowców. Podczas wycieczki poruszony zostanie także temat dawnych żydowskich mieszkańców naszego miasta, o czym opowie Jolanta Aniszewska z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Przewodnikiem po kościołach będzie z kolei Mirosław Opęchowski oraz duchowni poszczególnych wyznań.

Trzeba pamiętać, że wchodząc do świątyni, należy zasłonić usta i nos. Warto jak najszybciej zapisać się na wycieczkę – ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie organizowane przez powiat stargardzki i MAH to kolejna stargardzka odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. Projekt powstał z inicjatywy Rady Europy i Unii Europejskiej. Jego celem jest przede wszystkim edukacja historyczna i kulturalna. Każdego roku w Polsce i innych państwach członkowskich UE odbywają się liczne wycieczki, wystawy i inne wydarzenia – skierowane do szerokiego grona odbiorców.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
ACORD trzewiczek

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia