Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-27 odsłon: 135        
Stargard na Hanzie w Rostocku
38. Międzynarodowe Dni Hanzy odbyły się w Rostocku. W kilkudniowej imprezie wzięła udział stargardzka delegacja. Nasze miasto będzie gospodarzem Hanzy w 2026 roku.
Tegoroczne Dni Hanzy zostały połączone z 800. urodzinami miasta gospodarza. Nowa Hanza jest związkiem partnerskim miast założonym w roku 1980. Stowarzyszenie przejęło tradycje średniowiecznej Hanzy, a jego celem jest rozwój turystyki i handlu w miastach członkowskich. Program Dni Hanzy to cztery dni wypełnione wydarzeniami kulturalnymi i artystycznymi. Na Jarmarku Hanzy prezentują swoje walory miasta członkowskie a na scenie występują zespoły prezentujące szeroki wachlarz muzyczny od folkloru po rock & roll.
Delegacja miasta Stargard obecna była na obchodach przez dwa dni, od 22-23 czerwca. Jednym ze stałych elementów Dni Hanzy jest wystawa twórczości artystów z miast członkowskich w ramach inicjatywy HANSEartWORKS. W tym roku była to wystawa fotografii pt. „Miasta Przyszłości” („Future City - Stadt der Zukunft”). Uczestniczący w niej artyści starali się za pomocą zdjęć odpowiedzieć na pytanie jak wyglądać będą hanzeatyckie miasta w nadchodzących dekadach. Stargard reprezentowała Anna Hibner-Cierpicka, która dostała się do grona osiemnastu artystów-fotografów z szesnastu miast hanzeatyckich, których prace zostały uznane za najciekawsze i najoryginalniejsze. Stargardzianka zaprezentowała w konkursie swoją serią fotografii wykonaną podczas Stargardzkich Dni Seniora.

- Fotografie zostały wystawione w przestrzeni publicznej przed Kröpeliner Tor. Sposób ekspozycji był w nietypowej konwencji, a mianowicie zdjęcia wywieszono w kontenerach morskich i na dużych, szerokich paletach. Zwiedzający mogli bezpośrednio porozmawiać z autorami zdjęć. To było bardzo ekscytujące i twórcze. Mogliśmy też wziąć udział w warsztatach i wymienić się doświadczeniami – mówi Anna Hibner - Cierpicka. Jej zdjęcia ukazały przyszłość przyjazną seniorom. Fotografie wykonane podczas Stargardzkich Dni Seniora w latach 2016 i 2017 ukazują ludzi, którzy z pewnością mogą się czuć w naszym mieście zauważeni i potrzebni.

Nasi przedstawiciele wzięli także udział w spotkaniu delegatów, podczas którego debatowano nad dalszymi perspektywami Związku Nowej Hanzy.
– To interesująca dyskusja i ważna dla nas z uwagi na Dni Hanzy w 2026 roku, które odbędą się w Stargardzie. Przyznam, ze nasz pobyt w Rostocku w dużej mierze służył podglądaniu organizatorów, w jaki sposób przygotowali to duże przedsięwzięcie, jak rozwiązywali trudności i jak sprostali wyzwaniom. Chcemy być bardzo dobrze przygotowani do roli gospodarza Międzynarodowych Dni Hanzy w 2026 roku – mówi Michał Winnicki z Biura Strategii Miasta.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia