Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-08-07 odsłon: 172        
Stargard pomnikiem historii
fot. www.stargard.pl
Kolegiata NMP i średniowieczne mury obronne znalazły się w albumie „100 pomników historii”. To wydawnictwo przygotowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomniki historii to najcenniejsze zabytki materialnego dziedzictwa kulturowego ustanawiane rozporządzeniem Prezydenta RP.
okolicznościowym albumie znalazło się 100 wyjątkowych miejsc z całej Polski. Wśród nich – zespół kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Świata oraz średniowieczne mury obronne miasta. Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotował także film prezentujący najcenniejsze zabytki Stargardu. Wszystkie odcinki serii „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki Historii” można znaleźć na kanale NID na portalu YouTube.
Album „100 pomników historii” to nie tylko piękne fotografie, ale także garść przydatnych informacji. W tekście Anny Radźwickiej-Milczewskiej czytelnicy poznają historię miasta, kościoła i innych cennych zabytków Stargardu. Dzięki tym wspaniałym obiektom – Kolegiacie pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Świata i fortyfikacjom miejskim – Stargard znalazł się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, przebiegającym przez siedem krajów nadbałtyckich i obejmującym miasta z najwspanialszymi zabytkami architektury gotyckiej. (…) Zachowane do dziś umocnienia stanowią jeden z najciekawszych zespołów architektury obronnej w Polsce – pisze autorka.
źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI NIK profilowane

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia