Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Hello. And Bye. ...
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-04 odsłon: 71        
Stargard zagrał z WOŚP
125 000 zł zebraliśmy w naszym mieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – według szacunków na wtorkowy (2.02.) poranek. Stargardzianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie serca. Mimo szczególnej – w dużej mierze wirtualnej – odsłony akcji, mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali ciekawe fanty.
29. Finał WOŚP w naszym mieście rozpoczął się na sportowo. W Parku Chrobrego zjawili się miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. W indywidualnym biegu wzięło udział ponad 250 osób, które uzbierały przeszło 8 300 zł. Mroźna, ale pogodna niedziela sprzyjała także spacerom, podczas których stargardzianie wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy w całym mieście.

Z kolei Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało transmisję na żywo. W czasie wirtualnych aukcji zebrano prawie 20 000 zł, przebijając ubiegłoroczny wynik o około 5000 zł. Najwyższą kwotę osiągnęły obrazy autorstwa Ludmiły Sabadini – dwóch licytujących zapłaciło za nie 4400 zł. Niemal 1000 zł przyniósł z kolei bursztynowy żaglowiec z kompasem oddany na aukcję przez prezydenta Rafała Zająca. Prezydent przekazał też czek od mieszkańców o wartości 5000 zł. Za 1500 zł sprzedano piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, a fan koszykówki za 1550 zł wylicytował zestaw od PGE Spójni Stargard (kalendarz z autografami, akredytację prasową na mecz i strój). Na aukcji pojawiły się też inne ciekawe fanty – m.in. zwiedzanie kolegiaty z Marcinem Majewskim z MAH, grafika Ryszarda Balonia, tablet, karnet VIP na pływalnię OSiR i koszulka WOŚP.

Licytacjom towarzyszyły występy utalentowanych ludzi z naszego miasta. Swoje umiejętności zaprezentowali Łukasz Brodowski i Nailah Vitha oraz dwa stargardzkie zespoły – Out of Mind i Aveira.

źródło: UM StargardKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KACPER męski pantofel

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia