Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-08-07 odsłon: 184        
Stargardzki Budżet Obywatelski – głosowanie ruszyło.
fot. www.stargard.pl
W poniedziałek (5.08.) rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 32 propozycji. Warto poznać wszystkie inwestycje i sprawdzić, jak najwygodniej oddać głos.
Każdy mieszkaniec bierze udział w głosowaniu tylko raz. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania, przyporządkowanej do danego obszaru. Głosujący może wybrać maksymalnie trzy – jego zdaniem – najważniejsze projekty, będące w obszarze zamieszkania lub dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” – na pomysł zgłoszony w pozostałych rejonach miasta. W drugim przypadku należy wyszukać obszar oraz nazwę projektu i wpisać je na kartę do głosowania. Zaznaczenie więcej niż trzech zadań spowoduje, że głosy przyznane zostaną tylko trzem projektom, które znajdują się na liście najwyżej.
Kartę należy wypełnić drukowanymi literami:
- imię i nazwisko,
- adres zamieszkania,
- czytelny podpis.
Karty z nieuzupełnionymi polami będą uznawane za nieważne.

Uzupełnione karty będą przyjmowane w terminie od 5.08.2019 r. do 30.08.2019 r. Są dwie możliwości oddania głosu:
- osobiste dostarczenie karty do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, 8:00 – 18:00),
- przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard.

Głosowanie internetowe odbędzie się za pomocą platformy do głosowania dostępnej na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Aby zagłosować przez internet, najpierw trzeba zarejestrować się na tej stronie. Później należy zalogować się do platformy i dopiero wtedy można oddać głos. Głosowanie w internecie potrwa od 5.08.2019 r. do 30.08.2019 r. (do północy).

Tegoroczne propozycje są zróżnicowane. Obok dobrze znanych pomysłów pojawiły się zupełnie nowe. Są projekty budowy chodników, parkingów i placów zabaw, ale także ogród sensoryczny, pumptrack i budki lęgowe dla jerzyków.
Opisy wszystkich projektów znajdują się tutaj.

Wyniki głosowania SBO 2020 poznamy podczas IV Stargardzkich Dni Seniora (sobota, 21.09.).

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-08-07 20:06:33
Fajny i tani pomysł z budkami dla jezykow przeciw komarom.
Oceń post: +3 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - NIK

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia