Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Najnowsze posty forum: Hello. And Bye. ...
Najnowsze posty aktualności: Piramide szybciej zrobili ...
Kalendarium imprez
Wiadomości
2021-02-04 odsłon: 63        
Starosta Stargardzki apeluje: podzielmy się podatkiem z organizacjami pożytku publicznego!
Przed nami czas składania rocznych zeznań podatkowych i możliwość przekazania podatkowego odpisu 1 proc. dla organizacji pozarządowych, widniejących na liście podmiotów uprawnionych do tej formy wsparcia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska przypomina, że za nami bardzo ciężki rok- także dla organizacji pozarządowych na terenie powiatu, które ucierpiały równie mocno z powodu pandemii COVID- 19. Jest zatem możliwość ich wsparcia w ramach odpisu podatkowego, przy okazji składania zeznań PIT za 2020 rok.

Pandemia zakłóciła również funkcjonowanie stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego, korzystających z odpisów podatkowych. Przesunięcie terminu składania zeznań w ubiegłym roku, stanowiło z jednej strony ułatwienie dla podatników dotkniętych gospodarczo- finansowymi skutkami pandemii, jednak z drugiej organizacje i stowarzyszenia korzystające z odpisu 1 proc. PIT nie otrzymały na czas tej formy wsparcia, co przełożyło się na pogorszenie  ich sytuacji finansowej.Dlatego tym bardziej istotne mogą okazać się odpisy podatkowe PIT, składane do końca kwietnia 2021 r. Jest więc okazja wsparcia wybranej organizacji, działającej na terenie Powiatu Stargardzkiego, który zachęca do odpisu 1 proc. dla stowarzyszeń i organizacji, dotkniętych problemami po ograniczeniu funkcjonowania w warunkach pandemii.Poniżej udostępniamy linki oraz załączniki, ułatwiające dokonanie weryfikacji stowarzyszeń, widniejących na listach upoważniających do odpisu 1 proc. podatku:https://www.niw.gov.plUdostępniamy również wykaz organizacji i ich jednostek terenowych- kół i oddziałów z obszaru powiatu, na które można przekazać 1 proc. podatku:/pliki/powiatstargardzki/pliki/Wykaz%20OPP%20uprawnionych%20Powiat%202020.docx/pliki/powiatstargardzki/pliki/Informacje%20nt%20OPP%20za%202020.docx Wspomóżmy w ten sposób organizacje działające w powiecie, których obecność ma znaczenie przy okazji wielu przedsięwzięć i projektów, ważnych dla lokalnej wspólnoty samorządowej.
źródło: Powiat StargardzkiKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KACPER sandał damski

Projekt - Mała Chatka


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia