Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-06-27 odsłon: 339        
Sukces Dnia Dawcy dla Sławka i Innych pacjentów!
fot. DKMS
Podczas 13 akcji zorganizowanych w dniach 1 - 24 czerwca 2018 r. na terenie Stargardu i okolic dla Sławka i Innych zarejestrowało się 1904 osoby. To jest aż 1904 szanse na nowe życie dla wszystkich pacjentów walczących z nowotworami krwi.
Szukanie Dawcy dla potrzebującego przeszczepienia pacjenta jest jak szukanie igły w stogu siana. Prawdopodobieństwo sukcesu w najlepszym wypadku wynosi 1: 20 000. Bywają też sytuacje, kiedy pacjent ma tak nietypowy układ antygenów HLA, że znalezienie jego „bliźniaka genetycznego” jest praktycznie niemożliwe - prawdopodobieństwo spada do 1: kilku milionów. Chcąc pomóc Sławkowi i Innym pacjentom, rodzina, przyjaciele zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku w pod hasłem Dzień Dawcy Szpiku.

W akcję pomocy dla Sławka i Innych zaangażowało się ponad 100 Wolontariuszy, którzy
w trzynastu lokalizacjach na terenie Stargardu i okolic rejestrowali osoby chcące dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku i rozdali tysiące ulotek. Szczególne podziękowania za wsparcie w przygotowaniu i propagowaniu akcji kierujemy na ręce Pani Agaty Siwiec – siostry Pana Sławka, lokalnych władz, kolegów z Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie oraz wszystkich Wolontariuszy. Strażacy – koledzy z jednostki przygotowali specjalny filmik zachęcający do rejestracji oraz w geście solarności ze Sławkiem zgolili głowy. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób prywatnych, instytucji, firm i mediów możliwe było zarejestrowanie aż 1904 potencjalnych dawców szpiku.

Osoby, które chciałyby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, a nie mogły pojawić się na akcji, mogą zamówić pakiet rejestracyjny na www.dkms.pl. Każda nowa zarejestrowana osoba zwiększa szanse Pacjentów na znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego”.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku
w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce,
w którym zarejestrowanych jest ponad 1 350 000 (czerwiec 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których ponad 5400 (czerwiec 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.


źródło: DKMSKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka przy Kwiatowej!
 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia