Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

WESELA    *    OBIADY Z DOSTAWĄ DO DOMU    *    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE                        *****                        CENTRALNA KUCHNIA     uL. Broniewskiego 2    *****    tel. 91 577 54 47

komunikacjaKalendarium imprez
Wiadomości
2018-03-29 odsłon: 1060        
Trudny czas na drogach – żeby było lepiej!
fot. Urząd Miasta
Poświęciliśmy w ostatnich miesiącach wiele czasu i wysiłku, żeby jak najlepiej przygotować się do trudności w ruchu na drogach w związku z rozpoczynanymi inwestycjami. Zaangażowaliśmy do tej pracy również zewnętrznych ekspertów. Skutkuje to wprowadzeniem wielu rozwiązań tymczasowych (np. przejazd za „Białymi Koszarami”), które mają nam ułatwić ten trudny komunikacyjnie czas. To jednak nie znaczy, że wyłączenie lub ograniczenie ruchu na kilku skrzyżowaniach czy ulicach na raz nie spowoduje komplikacji. Przecież bez tych ograniczeń ruch pojazdów w Stargardzie jest całkiem spory.
Najlepiej więc o przyczynach kumulacji inwestycji opowiem do początku:
Najpierw stawialiśmy sobie pytanie, czy chcemy jak najszerzej wykorzystać szansę pozyskania środków unijnych z perspektywy 2014-2020. Odpowiedź jest oczywista – pewnie, że tak. Przecież w Stargardzie ciągle jest wiele do zrobienia – trzeba modernizować szkoły, parki, kamienice komunalne, inwestować w sport, bezpieczeństwo i kulturę. Wciąż mówicie mi o tym Państwo, często dyskutujemy też na ten temat z Radnymi.
Wzięliśmy się zatem do pracy i przygotowaliśmy wiele projektów inwestycyjnych. Zadbaliśmy o finanse Miasta (żeby stać nas było na wkład własny w projektach), o właściwą organizację pracy w urzędzie i spółkach komunalnych. Udało się – na większość projektów pozyskaliśmy pieniądze z różnych źródeł i zamiast inwestować np. w Centrum Przesiadkowe 27,5 mln zł swoich (czyli Państwa) środków – ponad 20 mln zł otrzymujemy ze środków unijnych.

Dzisiejsze kłopoty są więc konsekwencją dużego sukcesu. W znacznym stopniu jednak jeszcze jednego ważnego czynnika – środki unijne z perspektywy 2014-2020 uruchomione zostały nie w 2014 r., tylko tak naprawdę na nasze zadania dopiero w 2017 r. (a zadania musimy skończyć do 2021 r.). W związku z tym w zeszłym roku wiele inwestycji rozpoczęliśmy, a w bieżącym jeszcze je realizujemy. Do tego wszystkiego dochodzą kolejne zaczynane w roku bieżącym. Czy była alternatywa? Tak, można by było zrezygnować z niektórych zadań. Jednak przy tak dużej pomocy unijnej i realizacji inwestycji tak długo oczekiwanych przez Państwa traktowałbym to jako mój grzech zaniechania.
W tym roku realizujemy więc aleję Żołnierza, rondo na Ceglanej z fragmentem Węgierskiej (włączające drogowo w Ceglaną ruch z byłych ZNTK) i Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z dużym rondem przed wiaduktem. Dodatkowo już nie Miasto, tylko Powiat buduje rondo na wjeździe do Grzędzic i Lipnika, a GDDKiA szykuje się do budowy dwóch rond: przy Bydgoskiej – Kazimierza Wielkiego – Skłodowskiej-Curie - Obwodnicy Staromiejskiej i Szosie Maszewskiej – Wiśniowej – Gdyńskiej – Gdańskiej.

Jak ten czas wytrzymać? Stosować się do zalecanych objazdów, może przesiąść się na komunikację zbiorową, czy częściej korzystać z roweru. Co do objazdów i rozwiązań tymczasowych – propozycji jest sporo, np. budowę przy Lipniku łatwo ominąć jadąc do Szczecina czy wracając do Miasta nie przez Szczecińską, tylko kierując się na osiedle Pyrzyckie wjechać na węzeł S10 i dalej obwodnicą do Szczecina. Z Alei Żołnierza z kolei łatwiej będzie dostać się na Starówkę nie jadąc przez Szczecińską, lecz wykorzystując tymczasową drogę za „Białymi Koszarami”, kierując się na Spokojną i rondo przy Bema – Różanej.

O wszystkich rozwiązaniach będziemy na bieżąco informować docierając do Was różnymi kanałami komunikacji, niezależnie od tego, że nie za wszystkie inwestycje odpowiada Miasto i Prezydent.

Proszę więc Państwa – Stargardzian o cierpliwość i wyrozumiałość – łatwo nie będzie przez kilka miesięcy, żeby później było zdecydowanie lepiej :-).

źródło: Rafał Zając Prezydent Stargardu- FacebookKomentarze do artykułu

admin
2018-03-29 14:03:55
Będzie się działo ...
Wytrzymamy ??? Chyba nie ma wyjścia.
Oceń post: +3 / -1
@anonimowy
2018-03-29 19:28:08
Generalnie zgadzam się ze wszystkim oprócz stwierdzenia: "pozyskaliśmy pieniądze na większość projektów"
Oceń post: +1 / -3
@anonimowy
2018-03-29 20:11:13
Trzeba to wytrzymać! ale jak będzie zrobione to miód malina!!!
Oceń post: +3 / -2
@gax
2018-03-30 08:08:06
damy radę Panie Prezydencie! niech Pan buduje!
Oceń post: +3 / -4
@anonimowy
2018-03-30 20:28:22
Do wyborów trzeba robić, bo lud patrzy
Oceń post: +4 / -3
@anonimowy
2018-04-01 14:28:06
W tym roku wyłącznie motocykl w takim razie. Niech budują, bo kiedys to trzeba było zrobić.
Oceń post: +4 / -1


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Jęczydół 85 tyś
 
Sandałki KORNECKI młodzieżo

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia