Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-02-16 odsłon: 467        
Twórcy kultury 2018 nagrodzeni
fot. SPI www.stargard.com.pl Krzystof Lizut
Grzegorz Konopczyński, SSM Cantore Gospel i Ryszard Baloń – to laureaci tegorocznej nagrody prezydenta Stargardu dla artystów, twórców i animatorów kultury. Tytuł Mecenasa Kultury otrzymali: Polska Grupa Energetyczna oraz Mariusz Juchniewicz, właściciel firmy „FreshMar”. Specjalną nagrodę za całokształt pracy artystycznej przyznano Marii Cierockiej.
- To niezwykły wieczór. Mamy okazję nagrodzić tych, którzy swoimi działaniami sprawili nam wiele radości – promowali Stargard na zewnątrz, jak i kształtowali życie kulturalne w mieście. Rok 2018 obfitował w wydarzenia kulturalne. Dzisiejsza gala to okazja do podziękowania za wytężoną pracę artystom, twórcom i animatorom kultury. Dzięki wam życie kulturalne naszego miasta z każdym rokiem rozkwita coraz bardziej - powiedział prezydent Rafał Zając.

Przedstawiamy sylwetki nagrodzonych twórców:

Kategoria działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki:

Grzegorz Konopczyński - twórca Orkiestry Camerata Stargard, której jest kierownikiem. Z jego inicjatywy w naszym mieście powstała także Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia.

Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne Cantore Gospel swoimi występami uświetnia wiele ważnych uroczystości. Chór zaprezentował się podczas koncertu „#Stargard dla Niepodległej – w hołdzie dla Polski”. Artyści wystąpili także podczas 26. Finału WOŚP i Dnia Pionierów Stargardu. Cantore Gospel uczestniczył w stargardzkim Art Festiwalu. Jest też organizatorem warsztatów śpiewu w ramach COOLturalnych Wakacji.

Kategoria osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej:

Ryszard Baloń - artysta tworzący ekslibrisy. Otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Ekslibris. Jest twórcą „Galerii Ex Librisu” w Książnicy Stargardzkiej. Został laureatem nagrody głównej w Międzynarodowym konkursie „Primo Premio Ex libris Grafika Italiana” we Włoszech. Uczestniczył także w Art Festiwalu Stargard.

Nagrodą specjalną za całokształt działalności artystycznej uhonorowana została charyzmatyczna Maria Cierocka – inicjatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych w Stargardzie. W 2007 r. otrzymała Jest autorką scenariuszy, reżyserką spektakli teatralnych, a także pomysłodawczynią warsztatów aktorskich dla dzieci i młodzieży. Stworzyła m.in. cykliczny spektakl plenerowy „Misterium Męki Pańskiej”. Jest inicjatorką Stargardzkiej Jesieni Teatralnej. Projekty autorstwa Marii Cierockiej cieszyły się dużym zainteresowaniem stargardzian.

Mecenasi Kultury:

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. – sponsor warsztatów gospel i Festiwalu organizowanych w ramach Stargard Gospel Days.

Mariusz Juchniewicz, właściciel firmy „FreshMar”, która zajmuje się handlem owocami, warzywami i kwiatami. Mariusz Juchniewicz wielokrotnie wspierał stargardzkie wydarzenia kulturalne. Firma „FreshMar” była głównym sponsorem koncertu inaugurującego Dni Stargardu 2018.
Galę twórców kultury uświetnił występ Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod batutą Władimira Iwanciwa. Ze względu na trwającą żałobę narodową uroczystość miała szczególny charakter.

źródło: www.stargard.plKomentarze do artykułu

@anonimowy
2019-02-18 05:14:15
Mina Pani Cierockiej po ogłoszeniu werdyktu - bezcenne przeżycie.
Oceń post: +0 / -1
@anonimowy
2019-02-18 12:54:20
Nie jesteście twórcami kultury tylko Pan Prezes Krzysztof Sosin jest godnym Twórcą Kultury w tym mieście.
Oceń post: +2 / -1
@Świat stoi :-)
2019-02-18 19:26:06
Ta nagroda to lipa jakaś. Policzmy suche fakty: nagroda jest przyznawana od blisko 10 lat (pierwsze nagrody były za rok 2009), więc jeśli w każdej corocznej edycji nagradzani są trzej lub czterej (jeśli jest jubileusz) twórcy i animatorzy kultury to przez tyle lat mamy uhonorowanych blisko 30-u stargardzkich twórców, to jest wystarczająca ilość, by w takim średniej wielkości mieście jak Stargard, dostrzec każdego, który cokolwiek sensownego robi w kulturze w naszym miescie. A tegoroczne rozdanie pokazało, że niektórzy dostali tę nagrodę już dwukrotnie na przestrzeni lat :-) więc nie ma szans, aby ktokolwiek inny dostał tę nagrodę skoro już powielają nagrodzonych. To oznacza, że nie patrzy się w sposób zrównoważony na stargardzką kulturę (dostrzegamy osiągnięcia, dostrzegamy animowanie kultury, które da owoce za kilka lat, itp.) tylko przyznaje się nagrody "swoim" i dla innych miejsca nie ma i nie będzie. Game Over :-) Sygnał wysłany - chcesz być doceniany wyjedź ze Stargardu i baw się gdzie indziej (wielu stargardzian tak zrobiło i dobrze na tym wyszli). Stargardzkim twórcom kultury też to polecam: spróbować swoich sił po za Stargardem i nie liczyć już na nic u nas :-) Game Over
Oceń post: +7 / -0


Pisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Pęzinie
 
NIK sznurowany damski

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia