Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-10-08 odsłon: 265        
Ubezpieczenie opon – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?
fot. Linkhouse
Wystarczy kawałek szkła na drodze, aby konieczna była wymiana ogumienia w aucie. Jeżeli nie chcesz zajmować się tym samodzielnie, wykaż się przezornością – kup ubezpieczenie opon. Podpowiadamy, w ofertach których ubezpieczycieli znajdziesz taką polisę.
Ubezpieczenie opon to jedno z ubezpieczeń dobrowolnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują do ubezpieczenia pojazdy zarówno osobowe, jak i ciężarowe (o dopuszczalnej masie całkowitej do 2 t), i to bez względu na wiek pojazdu. Najczęściej ubezpieczenie jest oferowane w pakiecie razem z ubezpieczeniami OC i AC. Wówczas w porównaniu ofert i wyliczeniu składki pomaga kalkulator ubezpieczeń OC i AC.

Ubezpieczenie opon nie jest drogie. W Gothaer polisa kosztuje 7 zł rocznie, a Warta proponuje dodatkowe ubezpieczenie nowym klientom, którzy zakupią polisę OC Komfort z Wartą po raz pierwszy, za 9 zł rocznie. Nieco wyższą składkę proponuje AXA Direct – 19 zł rocznie.

Ubezpieczenie opon – zakres ochrony

W ramach ubezpieczenia opon towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pomoc techniczną i pomoc informacyjną. Ta pierwsza obejmuje:
● wymianę opony w miejscu zdarzenia, czyli na drodze. Ubezpieczyciel płaci za robociznę oraz dojazd fachowca do miejsca zdarzenia. Ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów koła zapasowego, to pomoc nie zostanie udzielona, jeżeli w ubezpieczonym pojeździe będzie go brakowało lub będzie uszkodzone. Dotyczy to również zestawu naprawczego;
● holowanie pojazdu. Nie zawsze wymiana ogumienia jest możliwa na miejscu. W takiej sytuacji w ramach ochrony ubezpieczyciele oferują holowanie pojazdu;
● naprawę uszkodzonego ogumienia w serwisie wskazanym przez pracownika towarzystwa ubezpieczeniowego.
Pomoc informacyjna sprowadza się do telefonicznego udzielenia kierowcy informacji. Przykładowo w rozmowie z pracownikiem Centrum Alarmowym Assistance AXA Direct, kierowca uzyska informacje o danych teleadresowych sklepów z oponami, zakładów wulkanizacyjnych i punków przechowywania opon.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zakresu ochrony? Sprawdź, jak dobrać do swoich potrzeb odpowiednie ubezpieczenie opon na najtaniejuagenta.pl.

Zakres ochrony ubezpieczenia opon

Bardzo ważną informacją z punktu widzenia każdego kierowcy zakres terytorialny ubezpieczenia opon. Większość towarzystw ubezpieczeniowych (np. HDI, AXA Direct czy Warta) na swoich stronach internetowych zamieszcza informację, że świadczy całodobową pomoc, ale wyłącznie na obszarze Polski. Wyjątkiem jest Compensa. To towarzystwo ubezpieczeniowe naprawia ogumienie również wtedy, gdy uszkodzenie miało miejsce na terenie państwa należącego do Unii Europejskiej lub m.in.: Norwegii, Serbii czy Białorusi.

Ubezpieczenie opon a wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Przy wyborze ubezpieczenia opon warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). To właśnie w tym dokumencie znajdują się informacje, w jakich sytuacjach odpowiedzialność ubezpieczyciela zostaje wyłączona.
W OWU towarzystwa ubezpieczeniowego HDI znajduje się zapis ograniczający jego odpowiedzialność do zdarzeń, które miały miejsce na drogach utwardzonych. Jeżeli do przebicia ogumienia doszło na drodze nieutwardzonej lub w miejscu, do którego wjazd jest niedozwolony przez obowiązujące przepisy, ubezpieczyciel nie zorganizuje i nie pokryje kosztów pomocy technicznej.
Zgodnie z OWU również Gothaer wyłącza swoją odpowiedzialność w niektórych sytuacjach. Przykładowo, gdy do uszkodzenia ogumienia doszło w związku z prowadzeniem pojazdu przez osobę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, użyciem pojazdu w wyścigach oraz eksploatacją pojazdu niezgodną z zaleceniami producenta, kierowca nie może liczyć na pomoc.
Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta zastrzega sobie w OWU, że pomoc nie zostanie udzielona, jeżeli uszkodzenia ogumienia powstaną w wyniku zderzenia ubezpieczonego pojazdu z innym. Także kierowca nieposiadający uprawnień do kierowania, który mimo przepisów prowadził ubezpieczony pojazd, nie może liczyć na pomoc.

Ubezpieczenie opon – gdy nie chcesz stracisz zniżek
Kierowcy, którzy wykupią ubezpieczenie opon, mogą oczekiwać wsparcia w zakresie uszkodzenia opon na drodze za składkę w przystępnej wysokości. Jest też inny powód, dla którego warto mieć tę polisę – to sposób, aby nie stracić zniżek. Dotyczy to kierowców, którzy zdecydowali się na ubezpieczenie AC. Nawet likwidacja drobnej szkody z tego ubezpieczenia może spowodować utratę wypracowanych dotychczas zniżek. Dodatkowa polisa skutecznie wyklucza taki scenariusz.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
KLAPKI damskie koturny

Projekt hurtowni budowlanej


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia