Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2019-03-10 odsłon: 215        
Ubezpieczenie posagowe - jaką polisę wybrać?
fot. Linkhouse
Ubezpieczenie posagowe to sprawdzony sposób na to, aby zapewnić dziecku dobry start w dorosłe życie. Jak jednak wybrać dobre ubezpieczenie, żeby rzeczywiście spełniało swoją rolę?
1. Co to jest ubezpieczenie posagowe?
2. Nowoczesny kalkulator ofert ubezpieczeniowych

Mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest dokładne przeanalizowanie kilku ofert ubezpieczenia posagowego, ale w praktyce rzadko kiedy rodzice znajdują na to czas. Z myślą o takich osobach powstał niniejszy poradnik.

Co do jest ubezpieczenie posagowe?

Rodzice małego dziecka muszą uświadomić sobie jedno - czas, który pozostał do osiągnięcia przez nie pełnoletności spokojnie wystarczy do tego, aby nawet przy regularnym odkładaniu niewielkich kwot uzbierała się z tego wysoka suma. Dzięki temu dziecko zostanie zabezpieczone na wypadek śmierci rodziców lub po prostu będzie mogło przystąpić do realizacji swojego celu. Chociaż jest kilka popularnych rodzajów ubezpieczeń, to polisa posagowa zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych możliwości. Przede wszystkim łączy oba wspomniane cele, czyli daje zabezpieczenie na wypadek śmierci rodziców, a jednocześnie pozwala odkładać pieniądze na przyszłość dziecka. Jak to możliwe? W przypadku polisy posagowej ubezpieczenie obejmuje rodzica, natomiast dziecko jest osobą współubezpieczoną. Zakładając nawet czarny scenariusz, w którym rodzic straci życie, dziecko będzie mogło liczyć na rentę, której wysokość w większości przypadków znacznie przewyższa sumę dokonanych wcześniej wpłat.

Jak pokazuje polisa posagowa na rankomat.pl, pieniądze wpłacone przez rodziców zostaną wypłacone w ustalonym zawczasu terminie. Tylko od rodziców zależy, na jaki termin umówią się z ubezpieczycielem. Chcąc obniżyć koszty związane z regularnymi opłatami za ubezpieczenie posagowe, najlepiej zacząć oszczędzać już teraz. Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, tutaj również wiele można zyskać na przestrzeni kilkunastu lat. Widać to zresztą na prostym przykładzie - jeżeli dziecko ma kilkanaście lat i wykupi się dla niego ubezpieczenie, to chcąc zagwarantować mu wypłatę sensownej kwoty, należałoby wpłacać po kilkaset złotych miesięcznie lub nawet więcej. Jeżeli jednak dziecko ma dopiero kilka latek, to do czasu osiągnięcia przez nie pełnoletności uda się uzbierać dużą kwotę nawet przy drobnych, ale regularnych wpłatach.

Nowoczesny kalkulator ofert ubezpieczeniowych

Skoro już wiesz, że ubezpieczenie posagowe to świetne rozwiązanie, musisz jeszcze pamiętać, że nie każda oferta jest tak samo atrakcyjna. Na szczęście w wybraniu najlepszej z nich pomoże ci kalkulator, który pozwoli szybko porównać nawet wiele różnych ofert. Znajdziesz go na stronie ubezpieczenie na życie w rankomat.pl, a korzystanie z niego jest bardzo proste. Na początek musisz określić, czy chcesz ubezpieczyć siebie czy też objąć ubezpieczeniem również bliską osobę. Następnie należy podać sumę ubezpieczenia, określić cel korzystania z oferty (może to być na przykład zapewnienie bezpieczeństwa bliskim na wypadek własnej śmierci lub ubezpieczenie się na wypadek ciężkiej choroby). Kolejnym krokiem jest podanie okresu ubezpieczenia. W tym przypadku masz do wyboru ubezpieczenie bezterminowe oraz terminowe. Na koniec powinieneś określić swoje miesięczne wydatki i wskazać sytuację mieszkaniową. Dzięki temu kalkulator wyświetli ci propozycje najlepiej dopasowanych ofert, które na pewno będą odpowiadały twoim potrzebom. Jak widać nie trzeba poświęcać całych godzin, aby wybrać najlepsze ubezpieczenie i zadbać o przyszłość rodziny.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


Reklama
Działka w Pęzinie
 
TRAMPKI SKÓRZANE młodzieżow

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia