Rejestracja
Logowanie

Poczta
Forum
Firmy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. "Nowe umiejętności - nowe możliwości".
Kalendarium imprez
Wiadomości
2018-12-11 odsłon: 277        
Ubezpieczenie turystyczne – ile kosztuje i co obejmuje?
fot. Linkhouse
Nadchodząca zima motywuje do poszukiwania atrakcyjnych miejsc do wypoczynku podczas ferii świątecznych lub szkolnych. W czasie tych poszukiwań, nie wolno również zapomnieć o tym, by do zaplanowanego wyjazdu odpowiednio się przygotować. Jednym z elementów takiego przygotowania jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.
Czym to jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne składa się zwykle z dwóch elementów. Jest to ochrona podstawowa i możliwe do wyboru rozszerzenia. W pierwszym wariancie polisa zakresem najczęściej obejmuje:

• ubezpieczenie kosztów leczenia;
• ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej;
• transport medyczny.

To elementy, które występują niemalże w każdej polisie turystycznej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia może okazać się niewystarczający podczas pobytu za granicą.

Dodatkowa ochrona w ubezpieczeniu turystycznym

Przed wyjazdem warto jednak zastanowić się, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia. Dodatkowe elementy podniosą poczucie bezpieczeństwa, a także sprawią, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty również w przypadku innych nieprzyjemnych zdarzeń. Wśród najczęściej pojawiających się świadczeń dodatkowych można znaleźć:

• ubezpieczenie bagażu podróżnego;
• ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW);
• OC w życiu prywatnym.

Przed podpisaniem umowy, warto zapoznać się z całym wachlarzem dodatkowych ubezpieczeń. Być może znajdzie się wśród nich takie, które wyda się naprawdę bardzo przydatnym i praktycznym rozwiązaniem.

Sumy gwarantowane w ubezpieczeniu turystycznym

Wybierając optymalne ubezpieczenie turystyczne trzeba również przemyśleć kwestię sum gwarantowanych poszczególnych świadczeń. To kwota, jaka zostanie wypłacona w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową.

W przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia, warto wcześniej zorientować się, jakie są średnie opłaty medyczne w kraju, do którego ubezpieczony planuje się wybrać. Suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wysokości tych kosztów. Jeżeli wybrana kwota będzie zbyt niska, to odszkodowanie nie wystarczy na pokrycie wszystkich wydatków związanych z leczeniem.
Podobne odniesienie do realnych kosztów powinno być zastosowane również w przypadku pozostałych świadczeń. Takie podejście pozwala dopasować ochronę do celu i miejsca wyjazdu.

Jak sprawdzić cenę ubezpieczenia turystycznego?

Koszt ubezpieczenia turystycznego zależny jest od wielu różnorodnych czynników, trudno więc jednoznacznie powiedzieć, na jakie kwoty należy się nastawić. Znaczenie ma kraj docelowy, czas pobytu, zakres ochrony czy wybrane sumy ubezpieczenia. Inny będzie koszt polisy, która zabezpieczy np. wakacje na Majorce, a inna cena ubezpieczenia wyjazdu na narty do Austrii. Chcąc więc zorientować się w kosztach ubezpieczenia, warto skorzystać z porównywarki internetowej, która przedstawi kilkanaście ofert różnych ubezpieczycieli. Najtańszą polisę turystyczną można kupić już od kilku złotych dziennie. Jednak zawsze zakres ochrony należy dopasować do celu i miejsca wyjazdu.


źródło: LinkhouseKomentarze do artykułuPisz jako zalogowany internauta!


 
SANDAŁ MĘSKI - ESCOTT

Projekt domu jednorodzinnego


© Copyright 2010 by SPI
Wykonanie: Planfirm.pl


napisz do nas!
praca w SPI
Dodaj swoją firmę do katalogu Dobry wzór 2010 - Interaktywny Plan Cmentarza Współpracujemy z:
Kruszywa Stargard
Polityka prywatności roboty ziemne
wyburzenia